Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plēsnieks: Lai tiktu pie medaļas summā, ar grūšanu vien nepietiks

Latviešu svarcēlājs Artūrs Plēsnieks pēc Eiropas čempionāta Albānijā, kur viņš izcīnīja mazo sudraba medaļu grūšanā un ceturto vietu summā, sarunā ar «Apollo» atzina, ka jāturpina vēl nopietnāk strādāt pie tehnikas raušanas disciplīnā.

Eiropas čempionātā 21 gadu vecais latvietis raušanā pacēla 175 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 222 kilogramu smagu stieni, par septiņiem kilogramiem labojot sev piederošos Latvijas rekordu.

«Uz sacensībām devos ar mērķi uzlabot personisko rekordu, bet, protams, prātā bija arī doma par medaļu,» neslēpj Plēsnieks.

«Raušanā nebija tālu līdz tam, lai paceltu 178 kilogramus, virs galvas jau bija, taču pieļāvu tehnisku kļūdu. Tieši kļūdas tehniskajā izpildījumā mani bremzē. Visu gribas izdarīt ātrāk. Negribu to norakstīt uz pieredzes rēķina, jo tā man ir gan liela, esmu piedalījies jau vairākos augsta līmeņa mačos. Katrā ziņā nekād stresa man nav,» saka Artūrs.

«222 kilogrami grūšanā nebija pārsteigums, jo jau sen biju iestrēdzis uz 215 kilogramiem, kurus pacēlu vēl pirms trim gadiem. Bija sanācis izgrūst vairāk, bet tas notika knapi savācot kājas. Arī Olimpiādē, kad mēģināju 225 kilogramus, nedaudz kļūdījos, bet prieks, ka šoreiz beidzot viss izdevās. Teiksim tā - neliels pārsteigums bija tas, ka rezultāts tika ieskaitīts, taču par varēšanu man šaubu nebija,» skaidro svarcēlājs.

Plēsnieks norāda, ka jāstrādā esot pie abām disciplīnām, bet pie raušanas - īpaši. «Biju jau tuvu trijniekam, taču, lai tiktu pie medaļas arī summā, nepietiek ar to, ka esi spēcīgs vienā disciplīnā. Reizēm kaut ko noslinkoju, tādēļ ir jālabojas un treniņos rūpīgi jāstrādā pie tehnikas

Šogad nākamie lielie starti Artūram paredzēti vasarā un rudenī. Jūlija sākumā Kazaņā risināsies Universiāde, bet rudenī nāksies izvēlēties starp Eiropas U-23 čempionātu septembra beigās un pasaules čempionātu oktobra beigās, jo abiem mačiem pulveris var nepietikt.

Jautāts par personiskajiem mērķiem šai sezonai, Artūrs uzsver, ka konkrētus skaitļus skaļi nenosauks. «Es tā nedaru. Galvenais ir uzlabot savu rezultātu. Nevēlos skriet notikumiem pa priekšu, tādēļ skaļi neko nesaku, lai gan prātā skaitļi ir zināmi,» smejoties piebilst jaunais sportists.

<span class="username js-action-profile-name">@<b>Apollo_sport</b></span>