Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par Latvijas čempionu skvošā junioriem kļuvis astoņgadīgs sportists

Ar sensāciju noslēdzies Latvijas čempionāts skvošā junioriem, kurā par valsts čempionu grupā līdz 19 gadus veciem sportistiem kļuva astoņgadīgais jelgavnieks Pauls Rozenvalds, aģentūru LETA informēja organizatori.

Rozenvalds kļuva par valsts čempionu ne tikai junioriem, bet arī vecuma grupā līdz 13 gadiem.

Jelgavnieki dominēja uz junioru grupas goda pjedestāla, jo bez Rozenvalda, kurš izcīnīja savu pirmo zelta medaļu, vēl arī Kārlis Kaltigins izcīnīja bronzas medaļu. Turklāt Kaltigins bija vienīgais, kuram todien izdevās pārspēt savu treniņu partneri un nākamo Latvijas čempionu Rozenvaldu, taču pēcāk viņš zaudēja spēcīgajam Gvido Jansonam, kurš iepriekšējos gados bija uzvarējis U-13 turnīros un ir arī Latvijas junioru čempions raketlonā.

Ņemot vērā to, ka visiem trim medaļu pretendentiem savstarpējā turnīrā tādējādi bija vienāds uzvarēto un zaudēto geimu skaits, tad uzvarētājs tika noskaidrots, vērtējot iegūto un zaudēto punktu attiecību.

Skvošu Rozenvalds spēlē jau vairākus gadus. Viņa mamma un trenere ir 2011. gada Latvijas čempione un vairākkārtēja vicečempione Baiba Lulle.

«Pauls, protams, ir talants un jau šobrīd ir interesants spēles partneris pieaugušajiem. Taču, nenoliedzot Paula talantu, tomēr tas, ka tik jauns spēlētājs var uzvarēt U-19 turnīrā, liecina arī par to, ka mums vēl ļoti jāpiestrādā, lai šajā vecuma grupā būtu izaugsme gan spēlētāju skaita, gan arī spēlētprasmes ziņā. Mums šobrīd ir daudz jaunu un talantīgu spēlētāju vecumā līdz 13 gadiem, tāpat skvošs neapšaubāmi kļūst aizvien populārāks starp pieaugušajiem, taču būtiski jāpiestrādā pie tā, lai ieinteresētu nopietni trenēties arī 15-19 gadus vecus jauniešus. Lai Paula uzvara ir kā mudinājums mums federācijā pārrunāt, kā popularizēt skvošu vidusskolās un augstskolās,» citēts Latvijas Skvoša federācijas valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs.

Tikmēr meitenēm par junioru čempioni kļuva jelgavniece Loreta Rozenfelde. Otro vietu izcīnīja jaunās čempiones treniņu partnere Elīza Čapļa, kurai šis bija pirmais čempionāts, bet trešā meitenēm bija rīdziniece Jevgēņija Šļonska.

Vienlaicīgi notika ar senioru čempionāts, kur vecuma grupā «35+» uzvarēja Ivars Liepiņš no Liepājas, bet grupā «45+» - Saimons Bodijs no Ventspils.

Lūk, variet novērtēt Paul meistarību cita turnīra mačā šī gada sākumā: