Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Francijā tiek meklēts no cietuma izbēgušais bēdīgi slavenais ieslodzītais

Francijas policija svētdien izvērsusi plašu meklēšanu, cenšoties atrast bēdīgi slaveno noziedznieku Reduānu Fedu, kurš sestdien no cietuma izbēga, izspridzinot cietuma durvis un sagrābjot četrus ķīlniekus.

Meklēšanā iesaistīti aptuveni 100 cilvēki.

40 gadus vecajam ieslodzītajam no cietuma izdevās aizbēgt, izspridzinot piecas durvis un gūstā sagrābjot četrus cietumsargus, kuri pēcāk gan tika atbrīvoti.

Izmeklētāji svētdien cenšas noskaidrot, kā ieslodzītajam izdevās iegūt sprāgstvielas un vai viņam bija līdzdalībnieki.

«Sākta pamatīga izmeklēšana. Acīmredzot viņam bija viens vai vairāki līdzdalībnieki. Izmeklētāji centīsies noskaidrot, kā viņš ieguva sprāgstvielas un ieročus,» skaidroja Lilles prokurors Frederiks Fevrs.

Pēc atbildīgo dienestu ziņām, no cietuma izbēgušais Feds ir bruņots un uzskatāms par «īpaši bīstamu».

Francija izdevusi Eiropas mēroga aresta orderi un lūgusi Interpola palīdzību. Tiek pieļauta iespēja, ka Feds jau atrodas Beļģijā.

Automašīna, ar kuru cietumnieks aizbēga no ieslodzījuma vietas, atrasta nodedzināta Lillē, kur, domājams, Feds pārsēdies citā transportlīdzeklī.

Pēc cietumā pavadītajiem desmit gadiem Feds izdeva divas grāmatas, kurās aprakstīta viņa vētrainā jaunība un noziedzīgā darbība Parīzes nabadzīgākajās priekšpilsētās.

Pēc pirmās laupīšanas pastrādāšanas Feds aizbēga uz Izraēlu.

Par spīti solījumiem mainīt dzīvesveidu, 2010.gadā Feds, kā tiek uzskatīts, noorganizēja bruņotu laupīšanu, kuras laikā apšaudē tika nogalināta jauna policiste. 2011.gadā viņš atkal tika apcietināts par tiesas noteikto drošības līdzekļu pārkāpumu un viņam bija jāizcieš atlikušie astoņi gadi no sākotnēji piespriestā cietumsoda.

Par policistes nogalināšanu viņam draudēja vēl 30 gadu cietumsods.