Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lai novērstu plūdus Krāslavā, Daugavā pie Vilmaņiem spridzina ledu

Lai novērstu plūdus Krāslavā, Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā šodien no plkst.8 rītā līdz plkst.18 vakarā Daugavā spridzināts ledus, aģentūru LETA informēja Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks (ZZS).

Upenieks pastāstīja, ka Daugavā pie Vilmaņiem ir sašaurinājums, kurā pavasaros mēdz veidoties ledus sastrēgumi. Šogad vidējais ledus biezums šajā vietā sasniedzis vairāk nekā 60 centimetru. Ja ledus netiktu uzspridzināts, upē varētu izveidoties ledus sastrēgumi, bloķējot straumi un radot risku, ka dažu stundu laikā ūdens līmenis upē varētu pacelties par vairākiem metriem, tādējādi draudot appludināt pilsētas teritorijas.

Pirms dažiem gadiem, kad ledus upē nebija tik biezs, šajā vietā bija izveidojies sastrēgums un pāris stundu laikā ūdens līmenis cēlās par vairāk nekā diviem metriem, norādīja Upenieks.

Nacionālo Bruņoto spēku speciālisti šodien kopā ar zemessargiem kopumā veikuši septiņus sprādzienus, kā rezultātā ledus Daugavā pie Krāslavas sakustējies un izgājis.

Upenieks izsaka pateicību par operatīvu un profesionālu darbu, novēršot plūdu draudus Krāslavā.