Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs pārliecināts, ka «Vienotība» cīnīsies, lai pārvarētu 5% robežu un iekļūtu Rīgas domē

Gaidāmajās pašvaldības vēlēšanās Rīgā partijas «Vienotība» un Zaļā partija cīnīsies, lai pārvarētu piecu procentu robežu un tiktu domē, prognozē Rīgas mērs un Saskaņas centra līderis Nils Ušakovs.

Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» Ušakovs atzīmē, ka «Vienotības» reitingi «krīt neticamā ātrumā».

«No 22 līdz 5% – tas ir iespaidīgi. Iespējams, ka tas notiek nekonsekventas politikas dēļ. Kamēr finanšu ministrs [Andris Vilks (V)] stāsta par fiskālo disciplīnu kā strikts konsolidētājs, tikām «Vienotības» Rīgas vēlēšanu kampaņa balstīta uz absolūtu populismu. Diez vai tās nesakritības var saprast pat labvēlīgi noskaņoti vēlētāji,» spriež Ušakovs.

Tikmēr Ušakovs ir pārliecināts, ka Saskaņas centrs un «Gods kalpot Rīgai» Rīgas pašvaldības vēlēšanās iegūs 53 līdz 55% balsu. Pēc Ušakova domām labs rezultāts vēlēšanās būs arī Nacionālajai apvienībai (NA).

«Manuprāt, labs rezultāts būs NA. Ir tāda sajūta, ka viņi vēlēšanās ieņems otro vietu. NA, salīdzinot ar citiem, izskatās stabilāki un pieturas pamatnostādnēm. Tās var patikt, var nepatikt, bet tās viņi noteikti definējuši un nostiprinājuši atbalstītāju loku. Viņi izskatās konsekventi un saprotami, iespējams, spējīgi pat pievilkt daļu balsu no tām partijām, kuras mētājas šurp un turp,» tā Ušakovs.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 1.jūnijā.