Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plūdi Jelgavā: evakuēta sieviete ar suni

Vakar Jelgavā no Būriņu ceļa apkaimes evakuēta kāda sieviete ar suni; šorīt pagaidām nav bijis nepieciešamības evakuēt kādu iedzīvotāju, aģentūru LETA informēja Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Saulīte.

Viņa pastāstīja, ka 14.aprīlī no kādām mājām Būriņu ceļa applūdušajā daļā tika evakuēta kāda sieviete un suns. Būriņu ceļš atrodas Svētes upes apkaimē. Citviet pagaidām nav bijis nepieciešamības evakuēt iedzīvotājus.

Pašvaldības policijas pārstāve skaidroja, ka evakuētie iedzīvotāji, pēc viņu izvēles, tiek nogādāti vai nu pie radiniekiem, vai arī pagaidu uzturēšanās vietā.

Kā ziņots, šorīt Jelgavā konstatēts, ka, turpinoties celties Lielupes ūdens līmenim, palu ūdens sasniedzis dažu pilsētas nomaļu ielu malas, applūdušas atsevišķas nomales ielas Svētes apkaimē, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība».

«Pilsētsaimniecības» speciālisti apkopojuši, ka šorīt Uzvaras ielā 69 ūdens līmenis ir sasniedzis ceļa malu, bet brauktuve pagaidām nav applūdusi. Arī Upes ielā, Depo mikrorajonā Pārlielupē, ūdens ir līdz ar ceļa malu.

Savukārt Filozofu un Rūpniecības ielu krustojumā tiek veikta caurteku pastiprināšana ar smilšu maisiem, ziņo «Pilsētsaimniecība».

Jelgavas centrā zemākās vietās Lielupes ūdens līmenis sasniedzis krastus, sākušas aplūst palienes pļavas. Ledus iešana Jelgavā pagaidām nav novērojama, šorīt novēroja aģentūra LETA.

Kalnciemā Lielupi klāj ledus, vietām ūdens plankumi. Jelgavas teritorijā starp tiltiem ledus sakustējies, zem Lielupes tilta veidojas ledus sastrēgumi. Ūdens līmenis Lielupē ir pie 1,74 metru atzīmes Baltijas augstuma sistēmā (BS), tas pakāpeniski kāpj. Mežotnē ūdens līmenis sāk lēnām kristies. Staļģenē ūdens līmenis arī pakāpeniski kāpj.

Ūdens līmenis Svētes upē sāka kristies. Paliek norobežots satiksmei Bāra ceļš un Vītolu ceļš, daļēji applūdis ceļš uz Putnu ielu 5a. Daļēji applūdis Būriņu ceļš no Baložu ielas puses pie Vētras un Senču ielām. Tērvetes ielas rajonā upes līkumos veidojas nelieli ledus sastrēgumi, ziņo «Pilsētsaimniecība».

Platones upē gar Lietuvas šoseju pie tiltiem veidojas ledus sastrēgumi.

Vircavas iela ir applūdusi no Iecavas upes ūdeņiem.

Jau ziņots, ka pagājušās diennakts laikā ievērojami palielinājies ūdens līmenis Lielupē; Ogres upē lejpus meteoroloģiskās novērošanas stacijas ūdens līmenis par 12 centimetriem (cm) pārsniedz kritisko līmeni; ir applūdušas pirmās mājas, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.

Ledus vakar izgājis Lielupē lejpus Mežotnes, ūdens līmenis tur samazinājies, taču jauns ledus sastrēgums izveidojies lejpus Staļģenes. Posmā no Jelgavas līdz Staļģenei ūdens līmenis paaugstinājies par 74-81 cm, pie Kalnciema - vairāk nekā 56 cm.