Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šrilanka sāk rūpīgāk sekot ārvalstu tūristiem

Šrilankas varasiestādes sākušas ievākt detalizētāku informāciju par ārvalstu tūristu uzturēšanos valstī «viņu pašu drošības labad», pirmdien pavēstīja policijas preses pārstāvis Budhika Sirivardena.

Īstenojot jauno tūristu drošības garantēšanas plānu, viesnīcām un viesu namiem reizi nedēļā jāsniedz informācija par saviem ārzemju viesiem, sacīja amatpersona.

«Tūristi ir svarīgi mūsu ekonomikai. Šie pasākumi tiek īstenoti viņu pašu drošības labad,» paskaidroja Sirivardena. «Šī shēma garantēs to, ka par tūristiem viņu apmešanās rajonos policistiem būs informācija, lai viņus aizsargātu.»

Viesnīcu īpašnieki apliecināja, ka līdzās ziņām, kas jau tagad tiek sniegtas nozares statistikas datu apkopošanai, viņiem turpmāk lūgts nodot varasiestādēm arī ārvalstu tūristu pasu un vīzu informāciju.

«Dažiem cilvēkiem tas var izraisīt nepatiku, jo tas atgādina izsekošanu,» sacīja viesnīcas vadības pārstāvis, kurš vēlējās palikt anonīms.

Kāds Lielbritānijas pilsonis 2011.gada decembrī tika nogalināts bandas uzbrukumā, bet tikai pagājušajā mēnesī divi eiropieši Šrilankas vidienē tika piekauti.

Lielbritānijas Ārlietu ministrija savā mājaslapā informē, ka Šrilankā vardarbīgi uzbrukumi ārzemniekiem ir reti, tomēr «ziņojumu par dzimumnoziegumiem, arī pret mazgadīgajiem, kļūst vairāk».

Kopš Šrilankas valdībai izdevies sakaut «tamilu tīģeru» nemiernieku kustību, tūrisma nozare ir jūtami uzplaukusi.

2012.gadā salu apmeklēja miljons tūristu - divreiz vairāk nekā vidēji pēdējos gados, kad vēl noritēja cīņas ar nemierniekiem. Savukārt cenas viesnīcās ir trīskāršojušās.