Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pali Lielupē tuvojas 2010.gada apmēriem

Lielupē posmā no Staļģenes līdz Jūrmalai turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās, visstraujāk tas notiek Jelgavā, liecina jaunākie Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Šajā upes posmā vietām saglabājas ledus sablīvējumi. Kā ziņots, Jelgavā un pilsētas apkaimē pirmdien sākās ledus iešana; sagaidāms, ka no Staļģenes Jelgavu sasniegs jauna ledus masa, kas veicinās tālāku ūdens līmeņa celšanos.

Pirmdien no deviņiem rītā līdz septiņiem vakarā ūdens līmenis Jelgavā paaugstinājies par pusmetru, sasniedzot 2,7 metru atzīmi virs novērojumu stacijas nulles punkta. Pašreizējais ūdens līmenis ir divreiz augstāks nekā pērn, savukārt 2010.gada palu maksimālā atzīme bija 3,44 metri.

Pie Staļģenes ūdens sasniedzis 5,4 metru atzīmi, kas tikai par dažiem centimetriem atpaliek no 2010.gada maksimālā līmeņa. Kopš pirmdienas rīta ūdens līmenis šeit cēlies par 35 centimetriem, pēdējās nedēļas laikā - jau par 4,8 metriem.

Lielupē pie Mežotnes pirmdienas pievakarē atsākusies ūdens krišanās. Svētdienas rītā šeit tika sasniegts augstākais ūdens līmenis pēdējo sešu gadu laikā, patlaban tas ir par metru zemāks. Lielā daļā Lielupes pieteku, bet ne Iecavā un Misā, ūdens līmenis vairs nepaaugstinās.

Ziņas par ledus iešanu, sastrēgumu veidošanos un palieņu applūšanu pirmdien saņemtas arī no Mazās Juglas un Lielās Juglas. Ogres upē pie Ogres ūdens līmenis kopš rīta nav mainījies, savukārt pie Ogresgala pagasta Lielpečiem tas paaugstinājies par 25 centimetriem. Ūdens līmeņa celšanās turpinās visās Vidzemes un Latgales upēs.