Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

280 000 latu izgaišana Preiļu slimnīcā: grāmatvede stājas tiesas priekšā

Pagājušā gada nogalē Latvijas Televīzijas raidījums «De facto» ziņoja - Preiļu slimnīcā pazuduši 160 000 latu. Iespaidīgā summa izgaisusi gandrīz desmit gadu garumā, un neviens to nebija pamanījis. Aizdomas krita uz grāmatvedi, un pirmdien viņa stājās tiesas priekšā. Izmeklēšanā noskaidrots, ka nozagtā summa ir vēl lielāka - 280 000 latu. Bijusī Preiļu slimnīcas galvenā grāmatvede Elizabete Sparāne savu vainu atzina un ir gatava 13 gadu laikā zaudējumus atmaksāt, vēstī raidījums «Panorāma».

Sparāne tiesā lūgusi piedošanu par pastrādāto un pilnībā savu vainu atzinusi, un notikušo nožēlo.

Vairāk nekā desmit gadu laikā, veicot krāpnieciskas darbības ar bankas kontiem, Sparāne no Preiļu slimnīcas piesavinājusies teju 280 tūkstošus latu un izmeklēšanas gaitā atklājies, ka tas ir par gandrīz 120 tūkstošiem vairāk nekā tika uzskatīts sākumā.

Sieviete naudu tērējusi ģimenes vajadzībām, ikdienas tēriņiem, bērnu izglītošanai, vīra ārstēšanai un ceļojumiem.

Preiļu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Jānis Anspoks sacīja: «Ja ir izdarīts noziegums, par viņu jāsaņem ir pelnīta atlīdzība, jo tas ir veikts pie pilna prāta, ar skaidru apziņu un, ja izdara cilvēks noziegumu, pārsvarā viņš zina, kas par to draud un viņam ar to ir jārēķinās.»

Sparāne ir gatava pēc iepriekš izveidota grafika 13 gadu laikā paņemto naudu atmaksāt, naudu rodot no savā zemnieku saimniecībā gūtās peļņas, tikmēr slimnīcas vadība šaubās par šādu naudas atmaksas iespēju, un lūgusi tiesai Sparānes mantas konfiskāciju.

Pati Sparāne atmaksājusi trīs tūkstošus latu no paņemtās naudas.

Tiesas spriedumu plānots pasludināt trešdien.