Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmajos trīs mēnešos par ātruma pārsniegšanu noformēti 21 269 protokoli

Neskatoties uz to, ka uz ceļiem nedarbojas privātā komersanta fotoradari, Valsts policija šogad trīs mēnešos par ātruma pārsniegšanu transportlīdzekļu vadītājiem noformējusi 21 269 administratīvā pārkāpuma protokolus.

Pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos VP noformēja daudz mazāk protokolu - 13 539, taču VP preses pārstāve Lita Juberte aģentūrai «LETA» atgādināja, ka pērn uz ceļiem darbojās privātā komersanta fotoradari un to fiksētie pārkāpumi neietilpst šajā protokolu skaitā.

Šogad protokoli noformēti par ātruma pārsniegšanu, ko piefiksējušas policijas rīcībā esošās ātruma mērierīces. Policija 2008.gadā iegādājās četrus savus fotoradarus. Tie darbojušies visu laiku - arī tad, kad uz ceļiem bija privātā uzņēmuma fotoradari. Policija pieņem lēmumu par to izvietošanas vietām un laikiem atkarībā no nepieciešamības un dažādiem apstākļiem. Par šo četru fotoradaru fiksētajiem braukšanas ātruma pārkāpumiem no 2008.gada līdz šī gada 15.aprīlim pavisam kopā noformēti 44 810 administratīvā pārkāpuma protokoli par kopējo naudas summu 1 382 050 latu. No tās iekasēti 1 242 715 lati.

Privātā uzņēmuma fotoradaru aizvākšana no Latvijas ceļiem pērn decembrī pagaidām drošības stāvokli uz Latvijas ceļiem nav pasliktinājusi. To apliecina arī policijas apkopotā informācija, proti, šogad trīs mēnešos avārijās bojāgājušo skaits ir samazinājies par 45%, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pagājušajā gadā. Negadījumos ievainoto cilvēku skaits šogad samazinājies par 12% - no 837 uz 733.

Eiropas Savienība savām dalībvalstīm noteikusi vērienīgu mērķi - līdz 2020.gadam ceļu satiksmē bojāgājušo skaitu samazināt divas reizes. Lai to panāktu, intensīvi strādā arī Latvijas Valsts policija.

Pērn valdība nolēma atbalstīt Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto priekšlikumu neatpirkt fotoradarus no Vācijas ražotāja «Vitronic GmbH». «V-Traffic» (iepriekš «Vitronic Baltica un partneri») fotoradari uz Latvijas ceļiem pārkāpumus nefiksē no pagājušā gada 16.decembra.

Vienlaikus valdība atļāva IeM Nodrošinājuma valsts aģentūrai un VP veikt nepieciešamās iepirkuma procedūras, lai aprīkotu policijas transportlīdzekļus ar radariem un videoieraksta sistēmu. Policijas automašīnās uzstādītos radarus plānots modernizēt un pārbūvēt par summu, kas nepārsniedz 487 874 latus.

Ministru kabinets pēc uzņēmuma «V-Traffic» (iepriekš «Vitronic Baltica un partneri») īstenotā fotoradaru projekta izgāšanās uzdeva Iekšlietu ministrijai kopīgi ar Satiksmes ministriju izvērtēt iespējamos stacionāro fotoradaru ieviešanas risinājumus.

Ņemot vērā, ka atklāta konkursa ceļā būs jāizvēlas fotoradaru piegādātājs, Kozlovskis aģentūrai «LETA» jau iepriekš atzina, ka pirmie fotoradari uz ceļiem parādīsies ne ātrāk kā nākamgad.

Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA) nesen izsludinājusi iepirkuma konkursu par Valsts policijas transportlīdzekļu aprīkošanu ar radariem un videoieraksta sistēmu un transportlīdzekļos uzstādīto radaru pārbūvi un modernizāciju. Šo ierīču iegāde būs ieguldījums satiksmes drošībā līdz brīdim, kas tiks uzstādīti fotoradari.