Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atsavina kontrabandas preces 56 000 latu vērtībā; aizturēts arī policists

Madonas pusē vairākās vietās likumsargi atsavinājuši lielu daudzumu kontrabandas preču, kuru aptuvenā vērtība ir vairāk nekā 56 000 latu, portāls «Apollo» uzzināja Vidzemes reģiona policijas pārvaldē.

Kā informē Madonas policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektore Inga Randare, 13.martā plkst.17.40 Sauleskalnā, autoceļa Madona- Pļaviņas 10.kilometrā apturēta automašīna «VW Transporter». Automašīnas apskates laikā konstatēts, ka tajā nelikumīgi tiek pārvadātas cigaretes un alkohols.

Automašīnas pārmeklēšanas un tiesas sankcionētas kratīšanas laikā, kas veikta divu aizturēto Madonas iedzīvotāju (1966. un 1963. gadā dzimuši vīrieši) dzīvesvietās, kopā atrastas un atsavinātas 40 640 cigaretes bez Latvijas akcīzes nodokļu markām un 29 litri alkohola.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots piegādātājs ar līdzdalībnieci, kas ir 1977.gadā dzimusi sieviete, Madonas iedzīvotāja, un 1978. gadā dzimis Varakļānu iedzīvotājs.

Savukārt 18.martā plkst.13.36 uz autoceļa Madona-Ļaudona apturēta automašīna «Audi A6». Konstatēts, ka tajā nelikumīgi tiek pārvadāti 30 000 cigarešu un 23 litri dažādu alkoholisko dzērienu. Aizturēts automašīnas vadītājs - 1978. gadā dzimis Varakļānu iedzīvotājs, kurš nelikumīgu alkoholu un cigaretes veda iepriekš aizturētajiem Madonas iedzīvotājiem tālākai realizācijai.

Turpinot izmeklēšanu, noskaidrota persona, no kuras 1978.gadā dzimušais vīrietis iegādājies cigaretes, un kriminālprocesa ietvaros tiesas sankcionētā kratīšanā Viļānu pagastā 1975.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā atrastas un atsavinātas 518 600 nelikumīgi uzglabātas cigaretes un 153 litri dažādu alkoholisko dzērienu.

Veicot izmeklēšanu citā kriminālprocesā, 8.aprīlī Viļānu pagastā 1968.gadā dzimuša Viļānu pagasta iedzīvotāja mājās atrasti un izņemti 13 000 litru nelikumīgi uzglabātas dīzeļdegvielas un 335 960 kontrabandas cigaretes.

Aizdomās par nozieguma izdarīšanu aizturēts 1968. gadā dzimis vīrietis. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrietis piemājas šķūnītī bija izveidojis «privātu benzīntanku», kam bijuši vairāki desmiti klientu. Dīzeļdegviela iegūta nelikumīgā veidā.

Degviela nav bijis vienīgais vīrieša bizness - lielais izņemto cigarešu apmērs liecina, ka vīrietis tās piegādājis vairākām točkām. Kriminālprocesā par aizdomās turamajām personām atzītas deviņas personas, visi Madonas, Varakļānu un Viļānu pagasta iedzīvotāji.

Viena no pārbaudāmajām personām ir Valsts policijas darbinieks, kas pašlaik no dienesta pienākumu pildīšanas ir atstādināts. Vīrietis tiek turēts aizdomās par neizpaužamu ziņu nodošanu citai personai.

1968. gadā dzimušais Viļānu iedzīvotājs, kura dzīvesvietā atklāts lielais akcizēto preču daudzums, jau iepriekš bijis policijas redzeslokā un tiesāts par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar akcīzes preču nelikumīgu apriti.

Aizdomās turētajām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.