Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc ielūšanas ledū izglābj divus cilvēkus

Pirmdien un otrdien ugunsdzēsēji glābēji pēc ielūšanas ledū izglāba divus cilvēkus, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas birojā (VUGD).

VUGD pārstāve Viktorija Šembele pastāstīja, ka šorīt plkst.7.31 VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Raņķa dambī, ledū ir ielūzis cilvēks.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji ieraudzīja, ka ledū ir ielūzis vīrietis. Ar Hansa dēļa palīdzību, ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz ielūzušajam, nogādāja viņu krastā un nodeva mediķiem. Izglābtais bija apmēram 50 gadus vecs zemledus makšķernieks.

Savukārt pirmdien plkst.15.15 VUGD saņēma informāciju, ka Ķīšezerā uz ledus atrodas cilvēks, kuram nepieciešama palīdzība. Kad ugunsdzēsēji-glābēji nokļuva pie ezera, viņi konstatēja, ka apmēram 300-400 metrus no krasta uz ledus gabala atrodas cilvēks. Šajā vietā pie krasta ūdens jau bija brīvs no ledus, tāpēc sākumā ugunsdzēsēji glābēji ar laivu aizpeldēja līdz ledum un pēc tam ar Hansa dēļa palīdzību nokļuva līdz vīrietim, kuru nogādāja krastā.

Apmēram 53 gadus vecais zemledus makšķernieks no mediķu palīdzības atteicās.

Tāpat vakar plkst.11.57 VUGD saņēma informāciju, ka Daugavā uz ledus gabala atrodas divi makšķernieki. Brīdī, kad ugunsdzēsēji glābēji ūdenī laida laivu, makšķerniekus no ledus nocēla ar kuģniecības krāna palīdzību.

VUGD brīdina, ka šobrīd uz ledus atrasties ir ārkārtīgi bīstami!