Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP seko līdzi teroraktam Bostonā: terorisma draudi Eiropā nemazināsies

Drošības policija (DP) rūpīgi seko līdzi notikumu attīstībai saistībā ar vakar notikušajiem sprādzieniem Bostonā. DP analīze liecina, ka tuvākajā laikā terorisma draudu aktualitāte Eiropā nemazināsies, tāpēc terorisms būs viens no galvenajiem draudu avotiem kontinentā.

DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka DP Pretterorisma centrs rūpīgi seko līdzi notikumu attīstībai saistībā ar vakar notikušajiem sprādzieniem Bostonā un uztur regulārus kontaktus ar sabiedroto valstu partneru dienestiem. Saistībā ar šiem notikumiem DP līdz šim nav ieguvusi informāciju, kas kalpotu par pamatu terorisma draudu līmeņa paaugstināšanai Latvijā, un centra vērtējumā terorisma draudu līmenis Latvijā saglabājas zems.

Vienlaikus DP uzsver, ka terorisms jau ilgu laiku ir viens no galvenajiem draudu avotiem Eiropā un vairākās kontinenta valstīs arī pirms traģiskajiem notikumiem Bostonā bija spēkā viens no augstākajiem terorisma draudu līmeņiem.

Ilgtermiņa analīze liecina, ka terorisma draudu raksturs Eiropā un ASV kļūst arvien daudzveidīgāks un komplicētāks, kas būtiski ietekmē rietumvalstu drošības iestāžu spējas savlaicīgi piefiksēt un novērst dažādu teroristu grupu vai solo teroristu plānotos uzbrukumus.

DP Pretterorisma centra veiktais terorisma draudu monitorings liecina, ka tuvākajā laikā terorisma draudu aktualitāte Eiropā nemazināsies, tāpēc ir pamats uzskatīt, ka vismaz īsā un vidējā termiņā terorisms būs viens no galvenajiem draudu avotiem kontinentā. Šis aspekts ir jāņem vērā arī Latvijas drošības kontekstā.

Jau ziņots, ka pie Bostonas maratona finiša līnijas pirmdienas pēcpusdienā pēc vietējā laika notika divi sprādzieni, kuros nogalināti vismaz trīs cilvēki, bet vairāk nekā 140 tika ievainoti.

Pēc Latvijas vēstniecības ASV ziņām, cietušo vidū nav Latvijas valstspiederīgo.