Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas festivālā viduslaiku dziedājumus izpildīs ansamblis «Anonymous 4» no ASV

Rīgas festivāla starptautisko viesu vidū šovasar būs arī izcilais vokālais kvartets no ASV – «Anonymous 4», kuru izpildītie viduslaiku dziedājumi skanēs Sv. Pētera baznīcā 6. jūnijā plkst. 20.00. Koncertā dzirdēsim skaņdarbu programmu, kas izveidota par godu «Anonymous 4» pastāvēšanas 25. gadadienai.

Kādā 1986. gada pavasara pēcpusdienā četras dāmas – Ruta Kaningema (Ruth Cunningham), Mārša Dženenski (Marsha Genensky), Sūzena Helauere (Susan Hellauer), Žaklīna Hornere-Kvjateka (Jacqueline Horner-Kwiatek) – sanāca kopā izmēģināt, kā daudzbalsīgie viduslaiku dziedājumi skan četrās sieviešu balsīs. Pagāja 25 gadi – un «Anonymous 4» uzstājas pārpildītās koncertzālēs Ziemeļamerikā, Eiropā, Āzijā un Tuvajos Austrumos. Ansamblis ieskaņojis 19 albumu skaņu ierakstu namā harmonia mundi usa; pārdoti vairāk nekā divi miljoni disku.

Rīgas koncertā vokālais ansamblis «Anonymous 4» piedāvās programmu, ko izveidoja par godu pastāvēšanas 25. gadadienai. Tajā iekļauts pa vienam skaņdarbam no katra «Anonymous 4» albuma, kas nācis klajā skaņu ierakstu namā harmonia mundi usa, kā arī divi speciālkomponēti jaundarbi, kuru autori ir Ričards Einhorns un Deivids Lengs. Tā ir vokālā ansambļa dalībnieču dāvana klausītājiem pašām savā dzimšanas dienā. Pašu pirmo «Anonymous 4» albumu (1992) programmā pārstāv dziedājums «Gaude Virgo salutata» no CD «An English Ladymass», bet no ansambļa jaunākā albuma koncertā izskanēs Dievmātei veltīts dziedājums, kas atrasts kādā Spānijas kodeksā. Būs kāds Ziemassvētku kerols; Džona Tavenera populārais antēms «The Lord’s Prayer», ko slavenais angļu meistars pārdarinājis viendabīgam balsu sastāvam speciāli «Anonymous 4» lietošanai; ritmiski savdabīgs 13. gadsimta kondukts (sakrāls, bet neliturģisks dziedājums), kas veltīts Svētajam Nikolajam; kāds ungāru viduslaiku mūzikas opuss; īru tautas melodija, kas vēsta par Jēzus vecāku bēgšanu uz Ēģipti; viduslaiku mistiķes Bingenes Hildegardes iedvesmojošās melodijas; Frančesko Landīni sveiciens pavasarim un amerikāņu folkloras paraugi.

Jau trešo gadu vasaras sākumu Rīgā ieskandinās vērienīgākais klasiskās mūzikas notikums Baltijā – Rīgas festivāls. Kļuvis par lielisku tradīciju, ko novērtē gan daudzi rīdzinieki, gan pilsētas viesi, RĪGAS FESTIVĀLS šogad notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un pasaules māksliniekus. Koncertos dzirdēsim mūsu izcilos mūziķus Vestardu Šimkus un Baibu Skridi, Lielās mūzikas balvas 2012 laureāti akordeonisti Kseniju Sidorovu, Latvijas Radio kori un valsts akadēmisko kori «Latvija», pianistu Juri Žvikovu, publikas iemīļoto dziedātāju Renāru Kauperu, Latvijas sitaminstrumentu zvaigznes, kanādiešu mecosoprānu Mišu Brigergosmani, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri u. c. Biļetes uz Anonymous 4 koncertu «VIDUSLAIKU DZIEDĀJUMI“ un citiem RĪGAS FESTIVĀLA koncertiem pieejamas visās «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās un internetā «bilesuparadize.lv».

RĪGAS FESTIVĀLS ir lielākais klasiskās mūzikas festivāls Baltijā, to rīko VSIA «Latvijas Koncerti», pulcējot pasaules klasiskās un džeza mūzikas zvaigznes un Latvijas spožākos māksliniekus. Pagājušajā gadā festivālu apmeklēja 10000 cilvēku, no kuriem 4000 bija ārvalstu viesi. RĪGAS FESTIVĀLA sadarbības partneri ir Rīgas dome un VAS «Latvijas Dzelzceļš».

Plašāka informācija: «rigasfestivals.lv».