Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Alkoholisko dzērienu ražotājs «Altia» plāno slēgt «Jaunalko»

Lai izveidotu vienotu ražotni Baltijas valstīs, alkoholisko dzērienu ražotājs «Altia» pieņēmis lēmumu no 2013. gada novembra apvienot alkoholisko dzērienu ražotni SIA «Jaunalko» un rūpnīcu Tabasalu, Igaunijā.

Lēmums apvienot Latvijas un Igaunijas alkoholisko dzērienu zīmolu ražošanu vienā ražotnē saistīts ar «Altia» kopējo izmaksu samazināšanas stratēģiju, portālu «Apollo» informēja uzņēmumā.

Pieņemot lēmumu par ražošanas koncentrēšanu Igaunijā, tika izvērtēti gan līdzšinējo divu ražotņu līdzšinējie darbības rezultāti, gan arī nepieciešamās investīcijas ražošanas attīstīšanai katrā no rūpnīcām. Ražotne Tabasalu ir viens no lielākajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem Igaunijā ar ilgu pieredzi un zināšanām par patērētāju, kā arī mūsdienīgām iekārtām.

Līdz ar ražotnes «Jaunalko» aizvēršanu tiks pārskatītas darba attiecības ar esošajiem 26 ražotnes darbiniekiem. Tiks izstrādāta darbinieku atbalsta programma, kurā paredzētas gan visas likumdošanā noteiktās prasības darba attiecību pārtraukšanas gadījumā, gan papildus kompensācijas, kā arī katram darbiniekam plānots izstrādāt atbalsta mehānismu darba tirgū jaunu darbavietu atrašanai. Plānots, ka vairākiem darbiniekiem varētu tikt piedāvāta iespēja turpināt darbu ražotnē Tabasalu, Igaunijā.

«Altia» ir Ziemeļvalstīs un Baltijā lielākais vīna un stipro alkoholisko dzērienu uzņēmums.