Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ogrē sākušies plūdi: ūdens līmenis turpina celties

Strauji ceļoties ūdens līmenim Ogres upē, pasliktinājusies situācija plūdu riska teritorijā Ogresgala pagastā - pie dārzkopības sabiedrības «Ogre» applūdušas mājas divās šīs teritorijas ielās jeb līnijās, aģentūru LETA informēja Ogres novada domes pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs.

Virs šīm līnijām ūdens pagaidām nekāpj, un, kā informē Ogres novada Pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, glābēju palīdzība cilvēkiem pagaidām nav bijusi nepieciešama. Lielākā daļa applūdušo māju esot neapdzīvotas.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele, patlaban applūdušas ir aptuveni 40 mājiņas Upes ielā, turklāt ūdens līmenis turpina celties.

Glābēji kopā ar Valsts policijas un vietējās pašvaldības policijas darbiniekiem apseko applūdušās teritorijas un veic pārrunas ar iedzīvotājiem, piedāvājot viņiem iespēju evakuēties. Pagaidām gan no applūdušajām dārza mājiņām VUGD darbinieki nevienu cilvēku nav evakuējuši.

Sapožņikovs norādīja, ka situācija arvien pasliktinās, nu jau dārzkopības sabiedrībā «Ogre» Ogresgala pagastā ir applūdušas apmēram 70 mājas - gandrīz tajā pašā teritorijā, kas applūda jau šī gada sākumā. Cilvēki pagaidām nav evakuēti, bet operatīvie dienesti ir gatavi iesaistīties nepieciešamības gadījumā.

Ogres upē Ogresgala pagasta teritorijā vērojama intensīva ledus kustība un ievērojami cēlies ūdens līmenis, upe daudzviet izgājusi no krastiem. Ledus strauji virzās Ogres pilsētas virzienā, norādīja pašvaldības pārstāvis.

Jau ziņots, ka pirmdienas vakarā Ogres upe sagādājusi negaidītu un nepatīkamu pārsteigumu Ogresgala pagasta centrā, appludinot mājas «Rankas 17». Pie Rankas upes ietekas Ogres upē šāda situācija izveidojusies pirmo reizi, nekad agrāk tā neesot noticis. Mājas iemītnieki uz plūdu laiku pārcēlušies pie radiem.

Šajā teritorijā applūdušas zemākās vietas upes krastos, ir apgrūtināta pārvietošanās pa apkārtējiem zemes ceļiem un gājēju tiltu. Ogresgala pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pļavnieks informē, ka teritorija pie abu upju satekas ir pamatīgi applūdusi - pļava jeb tā dēvētais «Hipodroms» izskatās pēc prāva ezera, norādīja Sapožņikovs.

Ogresgala pagasta pārvaldnieks Pēteris Pļavnieks informēja, ka šopēcpusdien ledus sācis pamest šo upes posmu un dodas Ogres virzienā. Kāda Ogresgala pagasta iedzīvotāja informē, ka «ledus iet brakšķēdams, bet «Hipodroms» gan vēl arvien ir ūdenī».

Visas Ogres hidroelektrostacijas slūžas ir atvērtas, ūdens caurtece ir nodrošināta. Ledus HES slūžas gan vēl nav sasniedzis.

Ogres pilsētas teritorijā Ogres upes lejtecē situācija pagaidām nav mainījusies - ledus sablīvējumi turpina veidoties pie dzirnavu dambja un Norupītes ietekas gājēju tilta virzienā. Pašā upes lejtecē ūdens daļēji ir izlauzis ceļu uz Daugavu, acīmredzot to veicinājusi pagājušās nedēļas nogalē veiktā ledus drupināšana, taču ūdens caurtece ir vāja.

Visi atbildīgie dienesti ir gatavi rīcībai plūdu gadījumā, tostarp cilvēku evakuācijai, ja būs nepieciešams. Par plūdu sākšanos tiks ziņots ar sirēnu palīdzību, informācija tiks sniegta plašsaziņas līdzekļos, kā arī individuāli sazinoties ar applūstošajās teritorijās dzīvojošajiem cilvēkiem.

Iedzīvotāji tiek aicināti būt modriem un gataviem rīcībai plūdu gadījumā, arī evakuācijai, ja tā būs nepieciešama. Īpaši uzmanīgiem jābūt iedzīvotājiem dārzkopības sabiedrības «Ogre» teritorijā Ogresgala pagastā un Ogres upes lejteces krastos Ogres pilsētā.