Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gripas epidēmija turpina atkāpties

Iepriekšējā nedēļā gripas epidēmija turpinājusi atkāpties gan Latvijā, gan citviet Eiropā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati.

Aizvadītās nedēļas laikā saslimšana ar gripu Latvijā samazinājusies par 15%. Kopumā valstī reģistrēti vidēji 122 jauni saslimšanas gadījumi jeb gandrīz 119 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Iepriekšējā nedēļā Latvijā gripas saslimšanas gadījumi tika reģistrēti astoņās no desmit monitoringā iesaistītajām pilsētām. Trīs pilsētās - Jelgavā, Liepājā un Daugavpilī - gripas izplatība saglabājusies epidēmijas līmenī. Augstākā gripas intensitāte tika novērota Jelgavā un Liepājā, turklāt Liepājā saslimstība arī nedaudz pieaugusi.

Monitoringā iesaistītajās slimnīcās par 24% samazinājies hospitalizēto gripas pacientu skaits. Kopā slimnīcās nogādāti 116 pacienti - 90 ar gripu un 26 ar gripas izraisītu pneimoniju.

Gripas izplatība pamazām samazinās arī Eiropas reģionā - lielākā daļa valstu ziņojušas par zemu gripas intensitāti.

Kopš epidēmijas sākuma Latvijā, šā gada 21.janvāra, līdz 15.aprīlim pavisam saņemti 52 paziņojumi par nāves gadījumiem pacientiem, kuriem gripas vīruss izraisījis smagas komplikācijas, novedot līdz nāvei. Lielākā daļa mirušo pacientu ir vecumā virs 50 gadiem. Galvenie riska faktori bijušas hroniskās sirds un plaušu slimības, cukura diabēts, aknu, kā arī onkoloģiskas un centrālās nervu sistēmas saslimšanas. Citi riska faktori bijuši pacientu liekais svars un smēķēšana.

Aizvadītās nedēļas laikā Latvijā par 5,5% samazinājies arī saslimušo skaits ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām.

SPKC atgādina, ka par epidēmijas beigām tiek paziņots, ja vismaz divu nedēļu laikā nevienā no gripas monitoringā iesaistītajām teritorijām saslimstība ar gripu nepārsniedz 100 saslimšanas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.