Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sprādziens «Olainfarm» ražotnē Olainē; ir cietušie

Trešdienas rītā pulksten 9.20 uzņēmuma «Olainfarm» pērn atklātajā nitrofurointīna ražošanas iecirknī Olainē notikusi toluola tvaiku izraisīta eksplozija, kurā cietuši divi cilvēki, portālu «Apollo» informēja «Olainfarm» valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Cietušie nekavējoties nogādāti tuvākajā slimnīcā.

Trieciena rezultātā ir izsisti ražotnes logi, pagaidām darbs traucēts divos ražošanas iecirkņos. Pārējā rūpnīca turpina darboties ierastajā režīmā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele aģentūrai LETA apstiprināja, ka pēc glābēju ierašanās aizdegšanās nav notikusi, taču četrstāvu ēkai divos korpusos sprādziena rezultātā izbiruši vairāku logu stikli. Ēkai sabrukšanas draudi nepastāv.

Sprādziena rezultātā cietusi kāda sieviete un vīrietis.

Lapiņš Latvijas Radio pastāstīja, ka vienam no cietušajiem mediķi konstatējuši vairākus lūzumus, bet otrs cilvēks guvis apdegumus. Par iespējamajiem iemesliem Lapiņš izvairījās runāt, vien norādīja, ka sprādziena iemesls nevarēja būt novecojusi tehnika, jo konkrētais iecirknis tika atklāts tikai pirms gada.

«Kaut kas nogājis greizi - tehnikas dēļ, cilvēku dēļ, šobrīd tas vēl nav zināms,» sacīja Lapiņš.

Eksplozija nav radījusi piesārņojumu videi, tās iemesli tiek izmeklēti. Uzņēmums rūpējas, lai cietušie darbinieki un viņu ģimenes saņemtu visu nepieciešamo atbalstu un palīdzību.

aizdegās SIA «Olaines ķīmiskā rūpnīca Biolars»