Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kažociņš brīdina, ka Krievija palielinās ietekmi īpaši Latvijā

Latvijai jāpievērš uzmanība Krievijas ārpolitikas jaunajai koncepcijai, kas paredz savas ietekmes palielināšanai izmantot «maigo varu», šodien pēc Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) sēdes žurnālistiem sacīja no amata drīz aizejošais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš.

«Jāņem vērā, ka Krievija turpinās palielināt ietekmi Baltijas valstīs un īpaši Latvijā,» akcentēja Kažociņš.

Maizītis pēc NDK sēdes mediju pārstāvjiem norādīja, ka viņa vadībā SAB nemainīsies tas, kas līdz šim ir labi padarīts, un «labi ieliktie pamati». Viņš pašlaik iepazīstas ar daudziem jautājumiem, kas ir saistīti ar iestādes funkcijām, bet par pilnvaru pārņemšanu nevarot runāt, jo nav pienācis attiecīgais laiks.

Viņš skaidroja, ka ir jāiepazīst gan kolēģi, gan tas, kas ir jādara, un SAB vadītāja amatā viņš centīsies rīkoties tā, lai iestāde attīstītos. Maizītis norādīja, ka par savu darbības vīziju varētu atbildēt pēc pusgada vai gada un pastāv iespēja, ka tā nebūs publiska atbilde.

Maizītis SAB direktora pienākumus sāks pildīt 2.maijā.

NDK šodien uzklausīja Kažociņu un topošo SAB vadītāju Maizīti saistībā ar pilnvaru nodošanas procesu. Maizīti par SAB attīstības vīziju komisija iztaujās 15.maijā, skaidroja Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers (RP).

Kā ziņots, Saeimas deputāti 14.martā SAB direktora amatā iecēla bijušo ģenerālprokuroru Maizīti.