Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Situācija Ogrē dramatiska; bažas, ka kļūs vēl sliktāk

Ogres novadā ir bažas, ka var palikt vēl sliktāk, tā aģentūrai BNS sacīja novada priekšsēdis Edvīns Bartkevičs, vērtējot plūdu pārņemto teritoriju, kas prasījusi arī kādas sirmgalves dzīvību, lai gan viņas nāves cēlonis vēl tiks noskaidrots.

«Viss izskatās daudz dramatiskāk, jo neviens – ne jūs, ne es – nevar iejusties to ādā, kuriem ir gājis bojā tuvinieks, kuriem ir bojāti īpašumi un manta un kuriem pašlaik māju viens stāvs ir pilnībā ūdenī un ūdens vēl nekrītas. Cik ilgi pastāvēs šis augstais ūdens līmenis, to mēs patlaban vēl nevaram prognozēt. Esam darījuši visu iespējamo, bet pašreiz situācija ir kritiska. Kritiska arī tādā nozīmē, ka var palikt vēl sliktāk,» sarunā ar aģentūru BNS atzina Bartkevičs.

Novadā un pilsētā apmēram 30 māju iedzīvotājiem bija jāpamet savi mitekļi. Trīs iedzīvotāji izmitināti pašvaldības pansionātā, citi apmetušies pie radiem. Pēc mēra vārdiem, «neredzu, kad tas beigsies».

«Plūdi ir bijuši arī citus gadus, bet tik dramatiski nav bijuši nekad. Ogrēnieši, kas dzīvo Ogresgalā, nav bijuši tādā situācijā, ka ūdens atnāk līdz mājām, aizskalo Rankas upes tiltiņu, ledus gabali malkas šķūnīšus un tā tālāk. Zemnieki brīnās, ka taisnā upes posmā nobloķējas ledus gabali, kas peld pa lauku,» teica amatpersona.

Ir mājas, kurās ūdens aizsniedzies līdz puslogiem, bet ir mājas, kurām visi logi ir ūdenī, pirmo stāvu applūdinot pilnībā. Ir arī tādas mājas, kur logu vispār vairs nav, jo ledus gabali tos ir izdauzījuši, situāciju plūdu vietā raksturoja Bartkevičs.

Pašlaik atliekot tikai noskatīties. «Mēs varam palīdzēt cilvēkiem, bet nevaram palīdzēt īpašumiem. Cilvēki ir izmitināti, paēdināti un siltumā, pirmās nepieciešamības preces mēs visas varam nodrošināt, jebkuram, kas vēršas pašvaldībā, meklējam variantu, kā palīdzēt,» pastāstīja novada mērs.

Vienlaicīgi cilvēki zvana uz pašvaldību un piesakās palīdzēt tikt galā ar plūdu sekām.

«Interesanti, ka cilvēki piesakās, ka ir gatavi likvidēt plūdu sekas ar savu darbu, līdzdalību. Pašlaik viņus reģistrējam, kolīdz ūdens kritīsies, piedāvāsim līdzdarboties sakopšanā,» apliecināja mērs.

Jau ziņots, ka plūdu skartajā teritorijā Ogrē trešdien savās mājās atrasta mirusi 90 gadu veca sieviete. Policija norāda, ka precīzs nāves iemesls jānoskaidro ekspertīzē, tāpēc pagaidām nevar apgalvot, ka sieviete noslīkusi.