Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par 230 000 latu piesavināšanos tiesā bijušo LDz grāmatvedi

Tiesa sākusi izskatīt krimināllietu, kurā par vairāk nekā 230 000 latu piesavināšanos no VAS «Latvijas Dzelzceļš» (LDz) apsūdzēts bijušais šī uzņēmuma Rīgas ceļu distances galvenais grāmatvedis Ivans Kušnarjovs, vēsta Latvijas Radio.

Saskaņā ar apsūdzību Kušnarjovs desmit gadu laikā vairākkārt izņēmis naudu no LDz kontiem, izmantojot viltotus parakstus. Lietā ir vairāk nekā 100 epizožu, un izmeklēšanas laikā Kušnarjovs daudzās savu vainu atzinis. LDz kriminālprocesā pieteicis materiālā kaitējuma kompensāciju 232 643 latu apmērā.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, minēto lietu izskata Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnese Ilze Vanaga.

Kā vēsta Latvijas Radio, šodien uz tiesu bija ieradušies vairāki liecinieki, taču lietu pēc būtības skatīt nevarēja, jo bija saslimis pats apsūdzētais. Viņa advokāts Armands Stumbergs tiesai pieteica vairākus lūgumus.

Advokāts lūdza pievienot lietas materiāliem izziņu par to, ka Kušnarjova ģimene atbilst trūcīgas ģimenes statusam, noteikt apsūdzētajam tiesu medicīnisko veselības stāvokļa ekspertīzi, uzdodot konkrētus jautājumus par to, ar kādu kaiti apsūdzētais sirgst un vai viņa slimība atļauj piedalīties tiesas sēdēs un notiesājoša sprieduma gadījumā - izciest sodu ieslodzījuma vietā.

Tiesa ekspertīzi noteica, tāpēc uz apsūdzēto sola Kušnarjovs, visticamāk, nonāks ne agrāk kā rudenī. Viņa advokāts līdz tam ar žurnālistiem runāt atteicies. Arī LDz komentāros par šo jau gandrīz pirms pieciem gadiem atklāto lietu ir skops. Uzņēmuma preses sekretārs Māris Ozols Latvijas Radio vien norādīja, ka necaurspīdīgās darbības, par kurām uzņēmums vēlāk vērsās policijā, tika atklātas 2008.gadā veiktajā auditā.

Ozols piebilda, ka cilvēki, kuri tika turēti aizdomās par šīm darbībām, LDz vairs nestrādā. Savus amatus zaudējusi arī Kušnarjova tiešā vadība, piemēram, Rīgas ceļu distances priekšnieks Aivars Naglis. LDz gan atsakās skaidrot, kāpēc informācija par šo gadījumu sabiedrībai iepriekš tikusi noklusēta.