Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

AKKA/LAA gandarīti par Saeimas lēmumu

Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA), komentējot šodien Saeimā trešajā lasījumā pieņemtos Autortiesību likuma grozījumus, pauduši gandarījumu, ka «populistiski apsvērumi nav ņēmuši virsroku un autoru tiesības saņemt taisnīgu atlīdzību par viņu darbu izmantojumu saglabājas pilnā spēkā».

AKKA/LAA pārstāvji informē, ka saglabājas katras Eiropas valstī vairāk nekā gadsimtu spēkā esošais princips, ka par mūzikas publisku atskaņošanu autoratlīdzība jāmaksā neatkarīgi no skaņas avota vai tehniska līdzekļa, tai skaitā dzīvā izpildījuma vai radio. Autoriem ir jāsaņem atlīdzība par katru viņu darbu izmantojuma veidu un reizi.

«AKKA/LAA arī pirms likuma grozījumiem nepieprasīja autoratlīdzību par pasākumiem ģimenes un draugu lokā, no individuāliem darba veicējiem, kuri strādā vieni, vai darba kabinetiem, kuros ir viens cilvēks un nav klientus apkalpojoša telpa, no sabiedriskā transporta šoferiem, kas mūziku atskaņo slēgtā kabīnē vienīgi sev. Tāpat neesam pieprasījuši atlīdzību no pansionātiem, slimnīcu palātām, arī skolām par darbu izmantošanai mācību procesā, tai skaitā izlaidumu oficiālajās daļās,» norāda aģentūrā.

AKKA/LAA norāda, ka arī pēc publiskā izpildījuma definīcijas izmaiņām šiem autoru darbu izmantotājiem atlīdzība nebūs jāmaksā.

Nelielu biroju darbinieki un autobusu šoferi varēs izsprukt no maksas par autoru darbu atskaņošanu