Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izveido parlamentārās izmeklēšanas komisiju Ķemeru sanatorijas jautājumā

Saeima ceturtdien pieņēma lēmumu par Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu par Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanas juridisko un faktisko situāciju, izvērtēt Ķemeru sanatorijas privatizācijas tiesiskumu, privatizācijas līguma izpildi, kā arī izvērtēt situāciju saistībā ar SIA «Ominasis Latvia» maksātnespēju.

Komisija izveidota uz deviņiem mēnešiem pēc 35 Saeimas deputātu pieprasījuma, portāls «Apollo’ uzzināja Saeimā.

Saeimas prezidija un Frakciju padomes sēdē nolemts, ka katra Saeimas frakcija darbam komisijā var deleģēt divus deputātus un arī pie frakcijām nepiederošie deputāti var deleģēt divus pārstāvjus. Kandidatūras jāpiesaka līdz 23.aprīļa pulksten 17.

Satversme nosaka, ka Saeimai jāieceļ noteiktiem gadījumiem parlamentāriskas izmeklēšanas komisijas, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs.

11.Saeima jau bija izveidojusi vienu parlamentārās izmeklēšanas komisiju - par «Latvijas Krājbankas» uzraudzības nodrošināšanas, darbības apturēšanas un maksātnespējas procesa ietekmi uz Latvijas finanšu sistēmu.