Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līvs: Latvijā ar motokrosu visai dzīvei nenopelnīsi

«MX Moduls» motokrosa komandas braucējs Dāvis Līvs jaunajā sezonā kā mērķus izvirza izcīnīt Latvijas un «Superkauss» čempionāta titulus. Dāvim uzdevums varētu būt grūtāks nekā pērn, jo abi tituli sportistam būs jānosargā. Viens no Līva mērķiem ir nākotnē pārstāvēt kādu komandu ASV, bet patlaban viņš ir gandarīts par iespēju braukt savās mājās.

- Pastāsti, kā jaunajai sezonai gatavojies ziemas periodā?

- Sāku sezonai gatavoties jau pērnā gada decembrī. Šoreiz nedaudz citādāk gatavojos, jo man ir jauns fiziskās sagatavotības treneris.

- Kur biji aizbraucis uz treniņnometni?

- Divus mēnešus ar komandu bijām ASV un šī man ir jauna pieredze. Skatīsimies, kā veiksies tagad sezonā, bet domāju, ka komanda ir labi sagatavojusies. Ar motociklu nobrauktas daudzas stundas un pats jūtos labi. Esmu gatavs aizstāvēt savus titulus.

- Ļoti daudz sportistu pirms sezonas dodas tieši uz ASV, lai tur gatavotos sacensībām. Ar ko tas saistīts - Latvijā ir gara ziema, bet ārzemēs jau iespēja janvārī kāpt uz moča?

- Jā, tur ir silts un arī trases ir sagatavotas. Šeit vēl ir sniegs, bet tur, piemēram, Kalifornijā, trases ir labā stāvoklī. Kaliforniju vispār varētu dēvēt par motokrosa meku, treniņnometnē ir arī labi amerikāņu braucēji, ar kuriem vari samērot savus spēkus. Jāatzīst, ka neko labāku nemaz nevar iedomāties.

- Uz ko uzsvaru liksi pašmāju sacensībās? Tev pieder 2012. gada Latvijas un «Superkauss» čempiona tituli.

- Konkurence lielāka ir «Superkauss» seriālā un šeit uzvarēt būtu lielāks mērķis, taču labāk skanētu, ja tiktu atkārtoti kronēts par Latvijas čempionu. Latvijas čempiona tituli man bijuši vairāki, bet principā abās sacensībās es mērķēšu uz uzvaru.

- Zem «MX Moduls» karoga brauksi arī trīs vai četrus posmus MX1 klasē pasaules čempionātā, bet vai neesi domājis par pievienošanos kādai ārzemju komandai?

- Lai brauktu ārzemēs, ir jādzīvo ārpus Latvijas, bet man patīk apstākļi šeit uz vietas. Esmu pateicīgs savai komandai, ka man ir iespēja braukt mājās un varēšu dažas sacensības aizvadīt arī ārzemēs. Ja šī sadarbība ar atbalstītājiem turpināsies, nav izslēgts, ka «MX Moduls» nākotnē piedalīsies visos pasaules čempionāta posmos, ne tikai dažos.

- Ar motokrosu Latvijā laikam ir praktiski neiespējami nopelnīt naudu?

- Protams, braucot Latvijā, visai dzīvei nenopelnīsi, bet šobrīd es daru to, kas man patīk un ko es māku. Kāpēc gan to nedarīt?

- Viens no mērķiem varētu būt iekļūt Nāciju kausa Latvijas izlases sastāvā.

- Jā, protams. Es jau pērn biju ticis Latvijas komandas sastāvā, taču «Superkauss» pēdējā posmā divas nedēļas pirms Nāciju kausa nokritu un man bija pleca dislokācija, kas mani atturēja no dalības prestižajās sacensībās. Šogad atkal centīšos iekļūt sastāvā.

- Nākamgad Nāciju kauss notiks Ķegumā. Šīs sacensības droši vien ir izaicinājums katram braucējam?

- Uz šīm sacensībām daudzi sportisti centīsies nokļūt un tā būs kulminācija visā Latvijas motokrosa vēsturē.