Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sočos asu kritiku izraisa iecere nogalināt klaiņojošus dzīvniekus

Sočos asu kritiku izraisījusi pilsētas vadības iecere izsludināt konkursu par klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanu un nogalināšanu.

Kā liecina šomēnes izsludinātā konkursa nolikums, uzņēmumi tika aicināti pieteikties iespējai līdz šā gada nogalei «atbrīvoties no» 2028 klaiņojošiem suņiem un kaķiem.

Kā skaidroja Soču vadības pārstāvis, pilsētā ir daudz klaiņojošu dzīvnieku, kuri vairākkārt uzbrukuši bērniem.

Saskaņā ar konkursa nolikumu būtu jāorganizē vienības, kas pilsētā darbotos rīta stundās un izķertu dzīvniekus. Šim mērķim Soči, kas nākamgad kļūs par olimpisko pilsētu, bija atvēlējuši 1,7 miljonus rubļu (29 070 latus).

Aizvadītajā nedēļas nogalē pret šo ieceri protestēja aktīvisti, aicinot pilsētas vadību sterilizēt dzīvniekus vai ievietot tos patversmē.

«Pārtulkojot birokrātisko valodu, termins «atbrīvoties no» nozīmē «noslepkavot,»» secina laikraksts «Trud».

Kritiku izraisījušajā konkursā neviens uzņēmums gan nepieteicās.

«Konkurss izpelnījās daudz kritikas, taču mēs neesam ļauni, mēs cenšamies atrisināt šo problēmu,» skaidroja pilsētas pārstāvis. «Mums pilsētā ir pulka dzīvnieku, dažreiz tie uzbrūk bērniem. Nereti šie dzīvnieki ir slimi, tie pārnēsā slimības.»

Pilsētas vadība tagad plāno uzbūvēt dzīvnieku patversmi, kas būtu pirmā šāda patversme Sočos.

Plānots arī izsludināt jaunu iepirkumu, taču tajā galvenokārt uzmanība tiks pievērsta dzīvnieku sterilizēšanai.