Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV Senāts noraida likumprojektu par ieroču pircēju pārbaudēm

ASV Senāts trešdien noraidīja likumprojektu par rūpīgāku potenciālo ieroču pircēju pārbaužu veikšanu, šādā veidā liekot šķēršļus prezidenta Baraka Obamas pēc decembrī notikušā Ņūtonas slaktiņa uzsāktajiem centieniem uzlabot drošības situāciju ieroču aprites jomā.

Lai likumprojekts tiktu apstiprināts, tam Senātā bija jāsaņem vismaz 60 likumdevēju balsis. Tomēr balsojumā «par» bija tikai 54, bet «pret» 46 senatori.

Pret likumprojektu nobalsoja arī vairāki demokrāti, kuriem 2014.gadā gaidāmas smagas vēlēšanu kampaņas, kā arī tie, kas Senātā pārstāv plašu ieroču lietošanas tiesību atbalstītāju štatus.

Likumprojektā bija paredzēts paplašināt pastāvošās pārbaudes un iekļaut tajās arī tīmekļa un nelicencēto ieroču izstāžu dīlerus.

Tas, ka centieni īstenot ieroču aprites reformu piedzīvojuši sakāvi, ir «apkaunojoši», pēc balsojuma sacīja Obama, apsūdzot senatorus, ka viņi pakļāvušies ieroču lobijam.

Prezidents arī solīja cīņu turpināt.

«Ģimenes, kas ir pieredzējušas neaprakstāmas sēras, saņēmās drosmi, lai lūgtu savus ievēlētos līderus ne tik vien godināt viņu bērnu piemiņu, bet aizsargāt visus mūsu bērnus,» Vašingtonas Baltā nama dārzā sacīja Obama, kuram līdzās bija Ņūtonas slaktiņa un citu apšaužu upuru tuvinieki.

«Pirms dažām minūtēm Senāta mazākums izlēma, ka tas nav to vērts,» sacīja prezidents, kurš līdz ar šo balsojumu piedzīvojis savas otrās prezidentūras pirmo nozīmīgo politisko sakāvi.

«Tā vietā, lai atbalstītu šo kompromisu, ieroču lobijs un tā sabiedrotie apzināti meloja par likumprojektu,» norādīja Obama. «Viņi pakļāvās spiedienam. Viņi sāka meklēt attaisnojumu, jebkādu attaisnojumu, lai balsotu pret.»

Tomēr prezidents solīja turpināt cīņu, lai panāktu reformas īstenošanu. «Es to uzskatu tikai par pirmo raundu,» sacīja Obama.