Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalnciema kvartālā notiks izrāde bērniem «Diegabundža»

Dziesmu spēle bērniem «Diegabundža» notiks Kalnciema kvartālā 4.maijā 11.00 un 13.00, portālam «Apollo» pastāstīja Una Meiberga, Kalnciema kvartāla kultūras programmas vadītāja

Dziesmu spēle bērniem «Diegabundža» pirmizrādi Liepājas leļļu teātrī piedzīvoja 2013.gada 19.janvārī. Par pamatu izrādes tapšanai ir ņemts 2009.gadā tapušais Kaspara Vecvagara dzejas un mūzikas albūms ar tādu pašu nosaukumu. Autors uzsver, ka mūsdienu tehnoloģiskajā sabiedrībā trūkst patiesas saskarsmes ģimenes locekļu starpā un piedāvā «Diegabundžu», kā iespēju ģimeniskai kopābūšanai.

Arī izrādes režisore Lelde Kaupuža-Eglinska izrādē turpina autora domu: «Celšanās, gulēt iešana, došanās uz bērnudārzu un atpakaļ, rotaļāšanās, iešana uz parku, - visi šie ikdienišķie notikumi, kuri atkārtojas no dienas dienā, pieaugušajam var šķist kā pelēka rutīna, savukārt bērna acīm tie atklājas kā milzīga piedzīvojumu jūra, kā krāšņa un vēl neatklāta pasaule. Diegabundža tas ir aparāts, ar kura palīdzību var viens otru sadzirdēt. «Diegadundža» tas ir stāsts par kopābūšanu un mīļumu.»

Izrādes veidotāji atteikušies no Liepājas leļļu teātrim ierastajiem izrādes veidošanas paņēmiemiem : paaugstinātas skatuves, priekšskara, lellēm, polsterētiem kostīmiem, priekšplānā atstājot aktieru personību, savstarpējo saspēli un dziedāt prasmi.

Izrādes mākslinieces M.Mielava un I.Ādmine. Lomās: S.Apse, M.Enkuzena, M.Millers.

2010. gadā albūms «Diegabundža» ieguva titulu kā labākais bērnu mūzikas ieraksts.

Režisore L.Kaupuža-Eglinska 2012.gadā ieguvusi Teātra mākslas maģistra grādu LKA. Līdz šim iestudējusi bērnu izrādes Liepajas teatrī «Kā brālītis trusītis izglāba lauvu» (2009) un «Nezinītis» (2010), Liepājas leļļu teatrī «Lāčradzis» (2012).

Biļetes cena 4Ls, iegādājams Biļešu Paradīzes kasēs un pie ieejas. Biļetes jāiegādājas no 2 gadu vecuma.