Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cilvēkiem slimnīcās uz valsts apmaksātām procedūrām rindā jāstāv 18 mēneši

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca gada laikā apkalpo aptuveni 350 000 cilvēku, taču tagad ir izveidojusies situācija, ka uz atsevišķām valsts dotētām procedūrām cilvēkam rindā ir jāgaida 18 mēneši, šorīt intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere.

Valtere nezinot, kāda ir situācija visās Latvijas slimnīcās, taču Stradiņa slimnīcā pēc būtiskā finansējuma samazinājuma veselības nozarē uz atsevišķām valsts dotētām procedūrām rindā ir jāgaida 18 mēneši.

«Konkrētu cilvēku skaitu nevarēšu pateikt, bet ir zināms, ka rinda palielinās. Protams, nesen piešķirtais papildu finansējums slimnīcām sniedza būtisku atbalstu un mediķi spēja panākt, ka rindas mazinās,» stāstīja Valtere.

Iespējamais risinājums, pēc Valteres domām, paredzēts šonedēļ valdībā apstiprinātajā Veselības ministrijas koncepcijā, kas nosaka ieceri ieviest veselības nodokli, to nodalot no spēkā esošās iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes.

«Vēl tiks diskutēts par minētā nodokļa apmēru, bet tas noteikti sniegs atbalstu veselības nozarei, tādējādi iedzīvotājiem neuzliekot papildu nastu,» sacīja Valtere.