Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VUGD: Pļaviņās izglābti jau astoņi cilvēki

Glābēji situāciju Pļaviņās vērtē kā kritisku, bet piektdien izglābti jau astoņi cilvēki, portāls «Apollo» uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD darbinieki piektdien saņem arvien vairāk lūgumus palīdzēt cilvēkiem evakuēties no applūdušajām mājām.

Pļaviņās izglābti arī pieci suņi un trīs kaķi.

Daugavas ielā 13 cilvēki ir atteikušies no evakuācijas.

Glābēji šobrīd veic visu Daugavas ielas māju apsekošanu, lai pārliecinātos, ka visiem tiek sniegta palīdzība izkļūšanai no applūduša mājokļa.

«Pļaviņās situācija šobrīd ir nestabila. Applūst tādas teritorijas, kas parasti nemēdz applūst, tādēļ ir papildus darbs ar iedzīvotāju apziņošanu. Ūdens plūst pāri dambim, bet pastāv cerība, ka tas noturēs ledus krāvumu. Ledus kustība šobrīd nenotiek, bet ūdens līmenis pieaug. Pļaviņās glābšanas darbu veikšanai ir ieradušies ugunsdzēsēju glābēju papildspēki no citām pilsētām. Uz Pļaviņām tiek nosūtīta arī kravas automašīna ar nestuvēm un segām, lai nepieciešamības gadījumā varētu izglābt un sasildīt lielāku cilvēku daudzumu,» norāda VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Situācija ir kritiska, applūdušas vairāku iestāžu un operatīvo dienestu ēkas, aģentūru LETA informēja Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Arnītis.

Viņš pastāstīja, ka applūdusi apkārtne pie ēkām, kurās atrodas Pašvaldības policijas (PP), Valsts policijas (VP) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) telpas, tāpēc visi šie dienesti patlaban Pļaviņās dežūrē mobilā veidā savās dienesta automašīnās.

Applūdusi Daugavas iela, tāpēc satiksme Pļaviņās tiek novirzīta pa Raiņa ielu un apvedceļu, un transportu novirza no iebraukšanas Pļaviņu centrā.