Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sprūdžs pārliecinājies, ka situācija ir dramatiska; aicina lemt par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs aicinājis jau piektdien sasaukt Ministru kabineta sēdi, lai lemtu par ārkārtas situācijas izsludināšanu plūdu skartajās pašvaldībās.

Kā informē Sprūdža vadītajā ministrijā, sēdi var sasaukt premjera vietas izpildītājs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), jo premjers Valdis Dombrovskis (V) atrodas darba vizītē Francijā.

Sprūdžs piektdien, apmeklējot pašvaldības Daugavas plūdu skartajās teritorijās, pārliecinājās, ka situācija ir dramatiska un lēmums par ārkārtas situācijas izsludināšanu ir vajadzīgs nekavējoties.

Lēmumu par nepieciešamību izsludināt ārkārtas stāvokli savās domes sēdēs ir pieņēmušas Pļaviņu novadu dome un arī Daugavpils novada dome, situācija neapskaužama ir arī Ogrē, kuru plūdi skāra jau nedēļas sākumā. Lielas teritorijas applūdušas arī Zemgalē, plūdu draudi ir arī vēl virknē citu pašvaldību.

Ministrs piektdien apmeklēja Jēkabpili, kur pilsētas domes pārstāvji atzina, ka šogad Jēkabpils plūdos nav būtiski cietusi, jo savu artavu apdzīvoto teritoriju pasargāšanā no Daugavas ūdeņiem dod jaunuzbūvētais dambis. Citāda situācija ir Jēkabpils novadā un Līvānos, kur applūst arvien jaunas un jaunas platības un arī Pļaviņās Daugavas ūdeņi apdraud plašu dzīvojamo teritoriju, informē ministrijā.

Pēc plūdu beigām Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izskatīs iespējas palīdzēt cietušajām pašvaldībām ūdeņu izpostītās infrastruktūras sakārtošanā, taču patlaban vissvarīgākie ir operatīvie glābšanas darbi un cilvēku drošība, norāda Sprūdža preses sekretāre Maija Pētermane.

Sprūdžs arīdzan pievienojas iekšlietu ministra Riharda Kozlovska aicinājumam un lūdz cilvēkus ievērot glābšanas dienestu norādījumus un pakļauties prasībām evakuēties no plūdu skartajiem mājokļiem.

Ārkārtas situācijas izsludināšana ļaus daudz operatīvāk organizēt glābšanas darbus un iesaistīt plašākus resursus, izmantot valsts materiālās rezerves un piesaistīt Nacionālos bruņotos spēkus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekus no citiem reģioniem, transporta vienības un citu nepieciešamo ekipējumu, skaidro ministrijā.