Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Uralhim»: Teksasā notikusī traģēdija Latvijā nav iespējama

Tāda traģēdija, kāda notikusi Teksasas štatā, kur Vestas mākslīgā mēslojuma rūpnīcā noticis sprādziens, Latvijā nav iespējama, šādu viedokli biznesa portālam «Nozare.lv» pauda uzņēmuma «Vienotā ķīmijas kompānija «Uralhim»» («Uralhim») pārstāvis Artūrs Skadats.

Viņš atzina, ka precīzi kaut ko teikt par Teksasā notikušās avārijas iemesliem un sekām būs iespējams tikai pēc attiecīgo kompetento iestāžu veiktiem secinājumiem.

«Ņemot vērā patlaban pieejamo informāciju, sprādziens notika tādēļ, ka aizdegās cisterna ar šķidro amonjaku. Terminālā, kuru būvējam Rīgā, šāda situācija pēc būtības nav iespējama. Šeit nav un nekad arī nebija paredzēta šķidrā amonjaka uzglabāšana vai nokraušana. Mūsu termināls ir paredzēts sauso mēslojumu pārkraušanai,» atzina Skadats.

Tāpat viņš norādīja, ka «Uralhim» termināls projektēts tādā veidā, lai minerālmēslojuma izkraušana, transportēšana un iekraušana notiktu no ārējās vides pilnīgi izolētās tehnoloģiskās ķēdes gaitā. Prioritāri uzmanība tiek pievērsta rūpnieciskās un ekoloģiskās drošības nodrošināšanas jautājumiem.

«Termināls, kuru pašlaik būvējam, ir pats mūsdienīgākais un drošākais specializētais termināls Eiropā,» uzsvēra uzņēmuma pārstāvis.

Jau vēstīts, ka sprādziens, kas nogranda Teksasas štata Vestas mākslīgā mēslojuma rūpnīcā trešdien īsi pirms plkst.20 (ceturtdien plkst.3 pēc Latvijas laika), satricināja zemi ar tādu spēku, kas līdzvērtīgs 2,1 magnitūdu stiprai zemestrīcei.

Eksplozijas cēlonis vēl nav noskaidrots.

Jau ziņots, ka viens no prioritārajiem «Uralchem Trading» projektiem Latvijā ir minerālmēslu pārkraušanas termināļa «Riga Fertilizer Terminal» izbūve, kas ir «Uralhim» un SIA «Rīgas Tirdzniecības osta» kopīgs projekts. Termināļa pirmo kārtu ar divu miljonu tonnu jaudu plānots nodot ekspluatācijā 2013.gadā. Termināļa investīciju apjoms ir 35 miljoni latu.