Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Itālijas parlaments arī ceturtajā balsošanas kārtā neievēl prezidentu

Itālijas parlamentam piektdien arī ceturtajā balsojuma kārtā nav izdevies ievēlēt jauno valsts prezidentu, jo neviens no kandidātiem nav saņēmis vairākuma atbalstu.

Atšķirībā no trim iepriekšējām balsošanas kārtām šoreiz prezidenta ievēlēšanai bija nepieciešams tikai vienkāršs vairākums. Iepriekšējās kārtās prezidenta ievēlēšanai bija nepieciešamas divas trešdaļas balsu.

Itālijā prezidentu ievēl elektoru kolēģija, kuras sastāvā ir abu parlamenta palātu locekļi, kā arī reģionu pārstāvji.

No 1007 elektoriem par kreisi centriskās koalīcijas izvirzīto Romāno Prodi nobalsoja tikai nepilni četri simti.

Bijušā premjerministra Silvio Berluskoni pārstāvētās labējo partiju apvienības deputāti balsojumu boikotēja un sarīkoja protesta akciju ārpus parlamenta ēkas, vainojot kreisi centriskās koalīcijas līderi Pjēru Luidži Bersani par solījuma neturēšanu izvirzīt tādu kandidātu, kas būtu pieņemams arī labējiem.

Kā ziņots, Itālijas kreisi centriskā koalīcija piektdien pavēstīja, ka atsakās no iepriekš saskaņotā kandidāta Franko Marīni un vēlēšanās atbalstīs bijušā premjerministra Prodi kandidatūru.

Piektā un sestā balsošanas kārta paredzēta sestdien.

Kreisi centriskās koalīcijas pārstāvji jau paziņojuši, ka turpinās atbalstīt Prodi kandidatūru, taču jau notikušās četras neveiksmīgās balsošanas kārtas liecina, ka izeju no politiskā strupceļa, kādā Itālija nonākusi pēc februārī notikušajām parlamenta vēlēšanām, atrast, šķiet, ir neiespējami, un arvien ticamāka šķiet jaunu ārkārtas vēlēšanu rīkošana.

Pašreizējā prezidenta Džordžo Napolitāno pilnvaru termiņš beidzas 15.maijā, un viņa pēcteča ievēlēšana ir nepieciešama, lai rastu kādu izeju no pašreizējā politiskā strupceļa.

Kā ziņots, februārī notikušajās vēlēšanās nevienai no partijām vai koalīcijām neizdevās iegūt vairākumu vienlaikus abās parlamenta palātās, kas nepieciešams valdības izveidošanai.

No nākamā prezidenta būs atkarīgs, vai viņš mēģinās vēlreiz pārliecināt partijas panākt vienošanos par valdības izveidi, vai arī izšķirsies par parlamenta atlaišanu un jaunu vēlēšanu izsludināšanu.

Kā liecina ceturtā balsojuma rezultāti, par Prodi, kurš saņēma tikai 395 balsis, nav balsojuši arī aptuveni 100 kreisi centriskās koalīcijas pārstāvji.

Tikmēr labējās partijas paziņojušas, ka Prodi ievēlēšana nozīmēs to, ka jebkādu valdību izveidot neizdosies un jau jūnijā vai jūlijā būs jārīko jaunas vēlēšanas.