Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šausmas pilsētā galā: Notverts aizdomās turamais Bostonas spridzinātājs

ASV policija piektdienas vakarā notvērusi arī otru aizdomās turamo par sprādzienu sarīkošanu Bostonas maratona laikā.

19 gadus vecais Džohars Carnajevs tika atrasts slēpjamies laivā pie kādas ārpilsētas mājas Votertaunā.

Kā ziņots, otrs aizdomās turamais – Džohara vecākais brālis 26 gadus vecais Tamerlans Carnajevs - tika nošauts apšaudē iepriekšējā naktī.

Džohars, kurš iepriekšējās nakts apšaudē ticis smagi ievainots, tika atrasts stundu pēc tam, kad policija atcēla aizliegumu iedzīvotājiem iziet no savām mājām. Policijai par meklējamā atrašanās vietu paziņoja viens no iedzīvotājiem, kas bija izgājis no mājas un pamanījis asinis pie laivas.

Paceļot laivas pārsegu, viņš ieraudzīja asiņojošu vīrieti un tūlīt piezvanīja policijai.

Pirms izdevās aizdomās turamo aizturēt, notika stundu ilga apšaude, kuras laikā policijai nācās izmantot arī trokšņa granātas.

Kad policisti veda prom sagūstīto Džoharu Carnajevu, pūlis, kas bija sapulcējies ap notikuma vietu, uzgavilēja, bet ziņām izplatoties, Bostonas ielās sākās spontānas svinības.

Ļaudis ielu malās aplaudēja policistiem, kas, noslēdzoties aizdomās turamo tvarstīšanas operācijai, sāka savākt savu aprīkojumu.

Līksmība valdīja arī Bojlstona ielā, kur pirmdien pie Bostonas maratona finiša līnijas notika divi sprādzieni, kuros gāja bojā trīs cilvēki, bet 180 guva dažāda smaguma ievainojumus.

Vairāk nekā 100 cietušie slimnīcu jau atstājuši, taču nepilna desmita stāvoklis joprojām ir kritisks.

Pūlis skandēja: «Uz priekšu Bostona!» un «ASV! ASV!». Ļaudis ielās laidās dejā, bet daži pat uzrāpās uz automašīnu jumtiem.

Pēc sagūstīšanas Džohars Carnajevs nogādāts slimnīcā un šobrīd atrodas smagā stāvoklī.

ASV prezidents Baraks Obama pēc otra aizdomās turamā notveršanas paziņojis, ka tiesībsargāšanas iestādes turpinās pārbaudīt abu brāļu, čečenu izcelsmes imigrantu, iespējamos sakarus.

Obama arī uzsvēra, ka teroristi savu mērķi nav sasnieguši, lai kāds tas arī būtu.

«Viņi izgāzās, jo bostonieši neļāvās tikt iebiedēti,» sacīja prezidents. «Viņi izgāzās, jo mēs, amerikāņi, neļāvāmies tikt terorizēti.»

Tikmēr Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) atzinis, ka 2011.gadā par Tamerlanu Carnajevu interesējusies kāda vārdā nenosaukta ārvalsts, taču ASV tiesībsargāšanas iestādes neesot konstatējušas nekādu būtisku informāciju par šo personu.