Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kāda alga pēc Latvijas sieviešu domām ir «cilvēka cienīga»?

Latvijas sieviešu prasības pēc «cilvēka cienīga» atalgojuma ir zemākas nekā vīriešiem.

Kā liecina jaunākā «DNB Latvijas barometra» informācija, jautājumā par to, cik lieliem jābūt ienākumiem, lai varētu normāli dzīvot, sievietes nereti atzīmējušas mazākas naudas summas nekā vīrieši, un tās nepārsniedz 1000 latu uz cilvēku.

Vīrieši šo robežu pārsniedz daudz biežāk – to, ka normālai dzīvei vajadzētu saņemt algu, kas lielāka par 1000 latiem, minējuši 12% aptaujāto vīriešu, bet sieviešu vidū šāda atbilde saņemta vien no sešiem procentiem respondentu.

Turklāt, salīdzinot vīriešu un sieviešu atbildes jautājumā par to, cik lieli ienākumi būtu nepieciešami, lai varētu īstenot visus savus sapņus, sievietes līdzīgi kā iepriekšējā jautājumā arī atzīmējušas mazākas naudas summas. Ar 1000 latiem mēnesī savu sapņu īstenošanai pietiktu 55% aptaujāto sieviešu un 43% vīriešu, 1001-2000 latu robežās iekļautos 29% vīriešu un 25% sieviešu, bet ne mazāk par 2000 latiem savu sapņu piepildījumam nepieciešams 22% vīriešu un 16% sieviešu.

Interesanti, ka, vaicājot, kādiem ieņēmumiem būtu jābūt ģimenē ar trim bērniem, lai varētu pienācīgi iztikt, vīriešu un sieviešu domas lielākoties sakrīt.

40-43% respondentu abās grupās uzskata, ka nepieciešama summa robežās no 501 līdz 1000 latiem, bet 40% - ka summa no 1001 līdz 2000 latiem.