Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čehi piedzīvo nepatīkamus brīžus Bostonas spridzinātāju dēļ

Izplatoties ziņām, ka sprādzienus Bostonas maratona laikā sarīkojuši divi čečenu izcelsmes imigranti, ASV sociālajos tīklos parādījies liels skaits komentāru, kuru autori pauž neizpratni, kādēļ čehiem būtu jāuzbrūk Savienotajām Valstīm, un Prāgas vēstnieks Vašingtonā pat juties spiests nākta klajā ar īpašu paziņojumu, ka Čečenija un Čehija nav viens un tas pats.

Atkārtoti izsakot savu šoku par notikušo un paužot līdzjūtību terora akta upuriem, vēstnieks Petrs Gandalovičs vēstniecības interneta vietnē publicētajā paziņojumā uzsvēris, ka «Čehijas Republika un Čečenija ir divi ļoti dažādi veidojumi».

«Čehijas Republika atrodas Centrāleiropā, [bet] Čečenija ir Krievijas Federācijas daļa,» raksta vēstnieks. «Kā vēstulē [ASV] prezidentam [Barakam] Obamam norādījis Čehijas Republikas prezidents Milošs Zēmans, Čehijas Republika ir uzticams Savienoto Valstu partneris cīņā pret terorismu. Šajā ziņā mēs esam apņēmības pilni stāvēt sānu pie sāna ar mūsu sabiedrotajiem, par to nav šaubu.»

Mikroblogošanas vietnē «Twitter» lasāmi, piemēram, šādi amerikāņu paziņojumi: «Mani satriec tas, ka viņi ir no Čehijas Republikas,» vai arī: «Es nevaru saprast, vai ASV jāuzbrūk Krievijai vai Čehijas Republikai.»

Atrodams arī šāds paziņojums: «Ko gan Amerika kādreiz nodarījusi Čehijas Republikai? Kur vispār ir Čehijas Republika?»