Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nepieciešami papildu finanšu līdzekļi, lai Saeimas automašīnās uzstādītu GPS

Jautājums par globālās pozicionēšanas sistēmas jeb GPS uzstādīšanu Saeimas automašīnām ir izvērtējams un tas saistīts gan ar papildu finanšu līdzekļu izdevumiem to uzstādīšanai un uzturēšanai, gan arī ar drošības jautājumiem, par Saeimas autobāzes sniegto informāciju informē Saeimas Preses dienests.

Kā ziņots, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāja Elīna Siliņa uzskata, ka Saeimas autobāzes automašīnas būtu jāaprīko ar GPS ierīcēm, jo tas atvieglotu kilometru uzskaiti, kā arī veicinātu katra autobāzes transporta pakalpojuma lietotāja atbildību. Patlaban katrs deputāts īsti nesaņem informāciju par to, cik kilometru viņš iepriekšējā gadā nobraucis ar autobāzes automašīnām, iepriekš norādīja politiķe.

Preses dienestā norāda, ka jau tagad Saeimas autobāzē tiek nodrošināta pilnīga kontrole automobiļa vadītāja darbam, transportlīdzekļu ekspluatācijai, atbilstībai nobraukuma normām un degvielas izlietojumam. Kilometru uzskaiti pilnībā nodrošina arī automobiļa odometrs.

Saeimas autobāzē norāda, ka maksas pakalpojumi tajā netiek segti no valsts dotācijām. Saeimas autobāzē ir izstrādāta maksas pakalpojumu izcenojumu aprēķināšanas metodika. Maksas pakalpojumu tarifi tiek aprēķināti un apstiprināti saskaņā ar šo metodiku. Tarifos iekļautas visas tiešās un netiešās izmaksas, kas saistītas ar sniedzamo pakalpojumu, kā arī paredzēti plānotie uzkrājumi. Maksas pakalpojumu rezultātā iegūtie līdzekļi ieskaitāmi Saeimas autobāzes pamatbudžeta kontā Valsts kasē, bet izmantojami autobāzes finansēšanai attiecīgā gada budžeta likumā noteiktajā kārtībā un saskaņā ar apstiprināto finansēšanas plānu, piemēram, autoparka atjaunošanai.

Ik gadu Saeimas autobāzē tiek veikts neatkarīgu revidentu finanšu audits. Aizrādījumus par maksas pakalpojumu izcenojumu aprēķināšanas metodiku no revidentu puses Saeimas autobāze līdz šim nav saņēmusi. Lai pārliecinātos par aprēķina metodikas pareizību, Saeimas autobāze sola konsultēsies ar nozares speciālistiem.

«Pateicoties maksas pakalpojumiem, Saeimas autobāze spēj atjaunot savu autoparku, jo kopš 2008.gada budžeta līdzekļi jaunu transportlīdzekļu iegādei nav piešķirti. Maksas pakalpojuma līdzekļi, kas nav izmantoti tekošajā gadā, tiek pārcelti uz deponētas naudas kontu un izmantojami nākamajos pārskata periodos, tostarp autotransporta iegādei,» norāda Preses dienestā.

2012.gadā no autobāzes pašu ieņēmumiem iegādāti 11 jauni automobiļi. Arī šogad plānots iepirkt 11 transportlīdzekļus.

Jau vēstīts, ka, pēc Siliņas domām, attiecībā uz Saeimas autobāzi pastāv diezgan liels risks, ka pašizmaksu metodika maksas pakalpojumu sniegšanai varētu nebūt korekta, līdz ar to ir bažas, ka maksas pakalpojumi no autobāzes puses varētu būt segti arī no valsts dotācijām, skaidroja Siliņa. Saeimas autobāzi vēlreiz aicinās pārbaudīt šos datus. Komisijas vadītāja norādīja, ka gadījumā, ja bažas apstiprināsies, būs ātri jārīkojas, turklāt arī finanšu revidenti šajā kontekstā ir minējuši, ka viņi nevarēja gūt pārliecību, ka tā tas nav.