Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Streika dēļ «Lufthansa» atceļ gandrīz visus lidojumus

Vācijas aviokompānija «Lufthansa» pirmdien paziņoja, ka atcēlusi lielāko daļu iekšzemes, Eiropas un garo maršrutu lidojumu sešās Vācijas lidostās, kurās streiko uzņēmuma darbinieki.

No gandrīz 1800 pirmdien plānotajiem reisiem «mēs nodrošināsim 20 īso un vidējo maršrutu lidojumus un 12 garo maršrutu lidojumus», norādīja aviosabiedrības preses pārstāvis.

Vācijas lielākajā un Eiropas trešajā noslogotākajā lidostā Frankfurtē «Lufthansa» veiks vien sešus no kopumā 50 lidojumiem, bet Minhenes lidostā no 17 reisiem tiks nodrošināti trīs.

Vācijas pakalpojumu sektorā strādājošo pārstāvošā arodbiedrība «Ver.di» vienas dienas streika rīkošanu izsludināja pēc tam, kad trīs raundu pārrunas ar lidsabiedrības vadību par darbinieku atalgojuma paaugstināšanu beidzās bez panākumiem.

«Ver.di» pieprasa par 5,2% palielināt atalgojumu aptuveni 33 000 darbinieku, kuri strādā «Lufthansa» un tās struktūrvienībās - «Lufthansa-Systems», «Lufthansa Service Group» (LSG), «Lufthansa Technik» un «Lufthansa Cargo».

Arodbiedrība pavēstīja, ka aviokompānijas vadība piedāvājusi algas palielināt par 0,4%-0,6% 12 mēnešu laikā.

Līdzīgu streiku dēļ «Lufthansa» jau pagājušajā mēnesī bija spiesta atcelt vairāk nekā 670 lidojumus.