Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērziņa vēstījums, gaidot Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu

Valsts prezidents Andris Bērziņš turpina pērn aizsākto tradīciju, aicinot 8.maijā Otrā pasaules kara dalībniekus un visus, kam dārga kritušo piemiņa, pulcēties uz piemiņas brīdi Rīgas Brāļu kapos.

«Otrais pasaules karš bija lielākā no civilizētās pasaules traģēdijām. Par šo ciniski izraisīto tautu slaktiņu vēl šodien atgādina vēstures liecības un aculiecinieki, kuru ar katru gadu diemžēl paliek arvien mazāk. Neatkarīgi no tā, kuru datumu katrs uzskata par savu atceres dienu, kara cirstās brūces ir vienādi sāpīgas, bet atmiņas neizdzēšamas. Šis karš nesaudzēja nevienu valsti, nevienu tautu, kura atradās frontes ceļā vai kaut netieši bija iesaistīta karā. Vieni tajā tika ierauti pret savu gribu, citi gāja brīvprātīgi. Bet kara likumi bija vienādi bargi pret visiem, jo kaujās krita kā vieni, tā otri, kā kareivji, tā virsnieki, neatkarīgi no puses, kurā viņi karoja,» norāda valsts prezidents, uzrunājot Otrā pasaules kara dalībniekus un citus cilvēkus, kam dārga karā kritušo karavīru un bojā gājušo civiliedzīvotāju piemiņa.

«Otrais pasaules karš nesaudzēja arī civiliedzīvotājus, absurdu ideoloģiju vārdā iznīcinot nevainīgus cilvēkus – bērnus, sirmgalvjus, sievietes. Tieši tādēļ šis karš mums visiem ir atstājis nopietnu vēstījumu un smagu mācību – darīt visu un dzīvot tā, lai nekas tamlīdzīgs cilvēces vēsturē vairs neatkārtotos. Tā ir mūsu atbildība un vienlaikus pienākums, pieminot karā kritušos un upurus, nodot vēstījumu nākamajām paaudzēm. Pavisam tiešu un nepārprotamu vēstījumu: atcerēties šo traģēdiju un nepieļaut noziegumus pret cilvēci, ko izraisa karš,»- tā prezidents.

Bērziņš aicina 8.maijā pulksten 11 pulcēties Rīgas Brāļu kapos uz klusuma brīdi pie mūžīgās uguns.

«Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai ir jākļūst par tādu dienu, kas vieno, nevis šķeļ. Vieno piemiņai un labākai nākotnei,» pauž Bērziņš.