Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valmierā Gaujā strauji ceļas ūdens līmenis; iedzīvotājiem jābūt gataviem sliktākajam scenārijam

Strauji paaugstinoties ūdens līmenim Gaujā Valmierā, Valmieras pilsētas pašvaldība  aicinājusi iedzīvotājus «būt gataviem sliktākajam scenārijam».

Valmieras pilsētas pašvaldība gatavojas situācijai, gadījumā, ja ūdens līmenis sasniegs kritisko atzīmi, pie kuras tiek apdraudēti daudzdzīvokļu nami aptuveni ar 2000 iedzīvotājiem. Patlaban ūdens līmenis Gaujā ceļas par trīs centimetriem stundā, portālu «Apollo» informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece.

Pirmdien, 22.aprīlī, pulksten 11 ūdens līmenis Gaujā Valmierā sasniedza 4,01 metru atzīmi virs stacijas «nulles» atzīmes, appludinot Daliņu pludmali, Kazu krāces un mazdārziņu teritoriju L.Paegles ielā, taču vēl par 80 centimetriem atpaliekot no 2010. gada plūdu līmeņa, kas bija 4,81 metrs un izraisīja plašu pilsētas dabas, rūpniecisko un dzīvojamo teritoriju applūšanu.

Valmieras pilsētas pašvaldības civilās aizsardzības komisija šodien pulksten 16 sasauks atkārtotu tikšanos par plūdu situāciju Valmierā, aicinot uz to arī applūstošajās teritorijās esošo iestāžu un uzņēmumu pārstāvjus, kā arī daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājus un privāto māju īpašniekus.

Sanāksmes laikā Valmieras pilsētas pašvaldība informēs par aktuālo ūdens līmeņa izmaiņu situāciju un prognozēm, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības un atbildīgo dienestu gatavību palīdzēt iedzīvotājiem plūdu skartajās teritorijās.

Pašvaldība aicina Rūpniecības ielas 40 un 42 namu iedzīvotājus, L. Laicena ielas 9, 11, 12, 13 un 15 daudzdzīvokļu un privāto namu iedzīvotājus būt gataviem sliktākajam scenārijam - sagatavoties elektrības, ūdens, gāzes, apkures atslēgumam, nodrošināties ar pārtiku un dzeramo ūdeni, uzlādēt mobilos telefonus, pārbaudīt radioaparātu un kabatas lukturīšu baterijas, sagatavot pašas nepieciešamākās lietas, piemēram, dokumentus, zāles, naudu, iespējamai evakuācijai, kā arī padomāt par iespējamu uzturēšanās vietu sev un mājdzīvniekiem evakuējoties. Valmieras pilsētas pašvaldība ir apzinājusi vietas iedzīvotāju izmitināšanai ārkārtas situācijas gadījumā, kā arī pārrunājusi dzeramā ūdens piegādes sistēmu un rīcību, nodrošinot iedzīvotājus ar cita veida nepieciešamo palīdzību.

Valmieras pilsētas Civilās aizsardzības komisijas atbildīgie dienesti Valmieras pilsētā nepārtraukti seko līdzi ūdens līmeņa izmaiņām un, palielinoties plūdu riskam, atkārtoti informēs apdraudēto teritoriju uzņēmumus un iedzīvotājus.

Melece norāda, ka 19.aprīlī, kad tika pārsniegts 2012.gada ūdens līmeņa maksimums - 2,86 metri, Valmieras pilsētas pašvaldība rakstiski informēja applūstošajās teritorijās esošos uzņēmumus un iestādes, aicinot veikt sagatavošanās darbus pirms plūdiem, lai novērstu apdraudējumu vides piesārņojumam un cilvēku drošībai un veselībai, kā arī sagatavoties elektrības atslēgumam.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) informē, ka tuvākajā laikā ūdens līmeņa paaugstināšanās Gaujā pakāpeniski turpināsies un šodien, rīt gaidāmi pavasara palu maksimālie līmeņi. LVĢMC 2013. gadā Valmierā maksimālo ūdens līmeni prognozē no 3,80 līdz 4,80 metriem, kas ir tuvu 2010.gada palu līmenim.

Atgādinām, ka par tiešu apdraudējumu jāinformē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pa tālruņiem 112 vai 01.