Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karro: Organizatoriem vajadzētu kaunēties, ka PČ maz dalībnieku

Lai arī Latvijas motobraucējam Matīsam Karro svētdien neizdevās veikt abus pasaules čempionāta motokrosā piektā posma braucienus, viņš ir pateicīgs Dievam, ka šoreiz izbēga no iedzīvošanās traumā.

Kā ziņots, Karro svētdien izcīnīja 16. vietu Bulgārijā notikušajā pasaules čempionāta piektajā posmā prestižākajā MX1 klasē. Pirmajā braucienā Karro ierindojās 13. vietā, tiekot pie astoņiem kopvērtējuma punktiem, bet otrajā braucienā latvietim pēc izstāšanās noslēdzošā 20. pozīcija un viens kopvērtējuma punkts.

«Ar katru gadu šī trase paliek aizvien ātrāka, par ko arī liecina uzrādītie apļu laiki,» Karro teikto citē sportista preses pārstāvis Mārtiņš Jankovskis. «Svētdienas rītā pirms starta trases darbinieki salaistīja trasi, padarot to ļoti slidenu. Pirmā brauciena starts bija pavisam labs - turējos ap pirmo desmitnieku. Taču brauciena laikā nevarēju atrast savu ritmu un pareizās «špūres», kā rezultātā zaudēju vairākas vietas. Brauciena vidū it kā atguvu savu tempu, taču tobrīd jau bijām izretojušies un vairs nevienu īsti nevarēju apdzīt.»

«Arī otrajā braucienā padevās labs starts, vienīgi priekšējie motocikli tā saspolēja, ka man tagad visi pleci zili. Diemžēl, kad līdz pirmā apļa beigām bija palikuši vairs tikai četri līkumi, «mocītis» noslāpa un apstājās. Centos to piedarbināt, bet nekā,» atceras Karro, taču par izstāšanos īpaši nebēdā, sakot, ka varbūt tā pat bija labāk.

«Varbūt kāds tur augšā visu sakārtoja tā, lai es šoreiz izstātos šādā veidā, jo iepriekšējos divus gadus pēc kārtas tieši otrajos braucienos guvu smagas traumas. Pirms diviem gadiem lauzu potīti, bet pagājušajā gadā kritu un guvu smagu smadzeņu satricinājumu. Iespējams, šoreiz visas nelaimes uz saviem pleciem uzņēmās motocikls, lai es tādējādi no Bulgārijas varētu aizbraukt vesels,» uzskata Karro, kurš pats nav pārsteigts par to, ka Bulgārijas posmā MX1 klasē piedalījās tikai 20 braucēji.

«Lai startētu pasaules čempionātā, jārēķinās ar drausmīgām izmaksām. Dalībniekiem par reģistrāciju jāmaksā 1000 eiro (702 lati), kā arī vēl vajadzīgi līdzekļi ceļam, dzīvošanai un citām lietām. Tas ir ļoti dārgi. Organizatoriem vajadzētu kaunēties par to, ka pasaules čempionātā pie starta līnijas stājas tik maz dalībnieku. To pat vairs nevar nosaukt par pasaules čempionātu.»

Jau ziņots, ka vēl viens Latvijas sportists Augusts Justs svētdien pirmajā braucienā ieņēma 19.vietu, kas deva divus kopvērtējuma punktus, bet ar otrajā braucienā iegūto 16.vietu viņš iekrāja vēl piecus kopējās ieskaites punktus.

Tādējādi Karro ar deviņiem izcīnītiem punktiem posma kopvērtējumā ieņēma 16.vietu, bet Justs ar septiņiem punktiem ierindojās pozīciju zemāk.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem MX1 klasē Karro ar 38 punktiem ieņem 19.vietu, bet A.Justs seko 20.pozīcijā ar 33 punktiem. Cits Latvijas pārstāvis Ivo Šteinbergs ar vienu punktu ieņem 34.vietu.

Nākamās divas sacensības Karro aizvadīs Latvijā, sacenšoties Aizputē un Valmierā. Tā rezultātā viņam deviņu dienu laikā būs paredzētas trīs sacensības.