Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieejami zemesgrāmatu e-pakalpojumi nekustamo īpašumu īpašniekiem un komersantiem

Nekustamo īpašumu īpašniekiem, nozarē strādājošo un komersantu ērtībām izstrādāti vairāki zemesgrāmatu e-pakalpojumi, portālu «Apollo» informēja Līva Rancāne, Tiesu administrācijas pārstāve. 

Izmantojot vienu no tiem, ikviens zemesgrāmatā ierakstītā īpašuma īpašnieks, autorizējoties ar e-parakstu vai ID karti, tīmekļa vietnē zemesgramata.lv, var uzzināt par tām fiziskajām un juridiskajām personām, kas valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā pieprasījušas un saņēmušas informāciju par viņam piederošajiem īpašumiem.

Nekustamo īpašumu jomas analītiķi un citi interesenti pēc pieprasījuma turpmāk ērtāk un operatīvāk var iegūt sev nepieciešamu zemesgrāmatu informāciju par nekustamā īpašuma tirgu, kas sniegs ērtāku dažādu datu un statistikas apkopošanu un salīdzināšanu. Papildus iespējām līdz šim, kad minēto informāciju varēja iegūt sūtot pieprasījumu vēstules vai e-pasta veidā, turpmāk tas izdarāms arī tiešsaistē tīmekļa vietnē zemesgramata.lv. Ik gadu šo pakalpojumu izmanto ap 100 zemesgrāmatu klientu.

Savukārt valsts un pašvaldību iestādēm, kas savu funkciju izpildei izmanto valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā (VVDZ) iekļauto informāciju, izveidots pamats informācijas izplatīšanas servisam, kas dos iespēju tām ērtāk, operatīvāk un lētāk iegūt īpaši pielāgotu VVDZ informāciju.

Minētie e-pakalpojumi izstrādāti projekta «Tieslietu ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu arhīvu sagatavošana elektronisko pakalpojumu sniegšanai - 1.kārta» ietvaros. Projekta ietvaros paredzēts izveidot vienotu un efektīvu zemesgrāmatu elektronisko procesu. Mērķa sasniegšanai paredzēta pakāpeniska papīra formāta zemesgrāmatu dokumentu digitalizācija un nomaiņa uz elektroniskajiem dokumentiem. Projektu īsteno Tiesu administrācija, tā kopējais finansējums ir Ls 1,16 milj., ko pilnībā sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.