Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas iznīcinātāji simulējuši uzbrukumu Zviedrijai

Krievijas iznīcinātāji pirms Lieldienām pie Zviedrijas robežas veikuši treniņlidojumus, simulējot uzbrukumu Zviedrijai, pirmdien vēsta zviedru laikraksts «Svenska Dagbladet».

Kā liecina izdevuma rīcībā nonākusī informācija, Zviedrijas armija nav spējusi nekavējoties reaģēt, tādēļ tai nācies paļauties uz NATO iznīcinātāju palīdzību.

29.martā pēc pusnakts Krievijas bruņoto spēku aviācija - četri iznīcinātāji, kā arī divi bumbvedēji «Tu-22M3»- izlidojusi no Sanktpēterburgas un lidojusi garām Stokholmas arhipelāga austrumu daļai. Parasti Krievijas iznīcinātāji šādos treniņlidojumos tālāk dodas uz Kaļiņingradu. Taču šā gada 29.marta naktī Krievijas aviācija turpināja lidot tuvāk Zviedrijai un pārlidoja pār Zviedrijai piederošu neapdzīvotu salu Baltijas jūrā. Krievijas kara aviācijas mācībās tika simulēti militāri uzbrukumi. Šī informācija publiski izskanējusi tikai pirmdien.

«Svenska Dagbladet» informācijas avotu sniegtā informācijas liecina, ka Krievijas kara aviācija simulējusi uzbrukumus Stokholmai un Zviedrijas dienvidiem.

Zviedrijas armijas aviācija nav bijusi gatava reaģēt uz Krievijas kara lidmašīnu lidojumu, taču uz notikušo nekavējoties reaģējuši Lietuvā un Dānijā dislocētie NATO iznīcinātāji, un gaisā pacēlušies divi no Lietuvas izsūtīti lidaparāti.

Zviedrijas gaisa spēki izskanējušo informāciju nenoliedz.

«Es varu apstiprināt, ka bija divi bumbvedēji - «Tu-22» un tos pavadīja iznīcināji «Su-27». Tie uzkavējās starptautiskajā gaisa telpā un veica mācības. Tad tie pagriezās un aizlidoja virzienā, no kurienes bija ieradušies,» avīzei apstiprināja Zviedrijas bruņoto spēku pārstāvis ģenerālleitnants Anderšs Silvers.

Komentējot Zviedrijas spēku reakciju šajā situācijā, militārpersona uzsvēra, ka gaisa spēki bijuši «normāli labi sagatavoti».