Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

200 vadošie Eiropas sporta zinātnieki piedalīsies Baltijas sporta zinātnes konferencē Rīgā

Ne tikai čempioniem un pasaules rekordiem nepieciešams sporta zinātnes atbalsts. Mainoties sabiedrībai un tās interesēm, no sporta zinātniekiem prasa arī progresīvus pētījumus visas sabiedrības aktīva dzīves veida veicināšanai, kas skar cilvēku veselību un pašattīstību, neatkarīgi no dzimuma, fiziskajām spējām, kultūras, vecuma vai sociālekonomiskā stāvokļa.

Tā, piemēram, ģimenē un skolā būtiski palielinās bērnu skaits, kuriem trūkst motivācijas mācībām un fiziskām nodarbībām. Sporta profesionāļi risina šo problēmu, cenšoties jauno paaudzi piesaistīt fiziski aktīvam un veselīgam dzīvesveidam, piedāvā dažādas metodes situācijas uzlabošanai, kas balstītas uz zinātniskiem pētījumiem. Par to un citiem sporta zinātnei aktuāliem jautājumiem 200 vadošie Eiropas sporta zinātnieki spriedīs 6. Baltijas sporta zinātnes konferencē «Sporta zinātne ilgtspējīgai sabiedrībai», kas no 23. līdz 25. aprīlim notiks Rīgā.

Konferenci atklās trešdien, 24.aprīlī, plkst. 9.00, viesnīcā «Radisson BLU Daugava Hotel» (Rīgā, Kuģu ielā 24). Tajā prezentēs 174 zinātniski pētnieciskos darbus sešos virzienos: sabiedrības veselība un fiziskās aktivitātes, psiholoģiskā sagatavotība un pedagoģija sportā, augsto sasniegumu veicināšana sportā, rekreācija dažāda vecuma cilvēkiem, sporta medicīna un fizioterapija, kā arī talantu attīstīšana sportā.

Šogad ar referātiem uzstāsies sporta zinātnieki no 15 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Šveices, Itālijas, Vācijas, Dānijas, Spānijas, Polijas, Bulgārijas, Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas.

Ar konferences dalībniekiem tiksies un par galvenajām sporta attīstības tendencēm Eiropā informāciju sniegs arī Eiropas Komisijas pārstāvis Barts Ojens (Bart Ooijen), kurš ir atbildīgā persona par sporta zinātni un izglītību Eiropas Kopienas valstīs. Konferences atklāšanā savu līdzdalību solījušas arī Latvijas Olimpiskās komitejas un Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersonas.

Savus pētījumus prezentēs arī vadošie Latvijas sporta zinātnieki un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) mācībspēki: profesori Juris Grants, Andra Fernāte, Žermēna Vazne, Rasma Jansone, Viesturs Lāriņš, Jānis Lanka, Inese Pontaga, Alvis Paeglītis, Igors Ķīsis, kā arī daudzi citi Latvijas sporta speciālisti.

Tā ir arī lieliska iespēja jaunajiem pētniekiem un studentiem prezentēt labākos izpētes darbus kompetentiem nozaru speciālistiem, lai pieteiktu sevi kā perspektīvākos topošos speciālistus sportā. Konferences laikā norisināsies arī jauno zinātnieku pētniecisko darbu konkurss, kura laureāti saņems Latvijas izglītības fonda naudas balvu un atzinības raktu.

Pasākumā aicināti piedalīsies arī klausītāji, kuri iegūtās zināšanas ar Treneru tālākizglītības centra organizēto kursu palīdzību nodos treneriem, sporta darbiniekiem un arī sportistiem.

Konferenci «Sporta zinātne ilgtspējīgai sabiedrībai», rīko LSPA un Baltijas sporta zinātnes biedrība. To finansiāli atbalsta Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Starptautiskās Olimpiskās komitejas programma «Olimpiskā Solidaritāte», Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Izglītības fonds un Zviedrijas institūts.