Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kritiska situācija Jēkabpils novadā: no ārpasaules nošķirtas 26 mājas

Saistībā ar ūdens līmeņa paaugstināšanos Daugavā, aizvadītās nedēļas nogalē kritiska situācija izveidojusies arī Jēkabpils novada Dunavas pagastā, kur no ārpasaules nošķirtas 26 dzīvojamās mājas.

Kā aģentūru LETA informēja Jēkabpils novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Jātniece, kopumā Dunavas pagastā ir applūduši vairāk nekā 1500 hektāri, plūdu teritorijā atrodas 39 mājas, kurās kopumā dzīvo 82 pieaugušie un 15 bērni.

Iedzīvotājiem applūdušajās mājās tiek piegādāta pārtika, bērni tiek vesti uz skolu. Šos pakalpojumus ar novada pašvaldības finansējumu sniedz Dunavas pagasta iedzīvotājs Andris Stankevičs.

Ūdens līmenis turpina paaugstināties, tāpēc patlaban tiek lemts par to, kā no applūstošajām teritorijām izvest mājlopus. No divām zemnieku saimniecībām nepieciešams izvest kopumā ap 80 lopus. Šim nolūkam plānots veidot pontonus.

Saistībā ar applūšanu šodien satiksmei slēgts valsts autoceļš Jēkabpils-Dunava-Dviete, jau pie Dignājas pilskalna. Tas nozīmē, ka sabiedriskā transporta kustība ir pārtraukta uz Sudrabkalna, Dunavas un Cukuriņu ciematiem, autobusi kursēs tikai līdz Dignājai.

Pagasta iedzīvotāji atzīmē, ka šī gada plūdu līmenis jau ir sasniedzis pagājušajā gadsimtā 1956.gadā reģistrēto lielāko palu robežu.