Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz Rīgas domi kandidēs arī Bojārs, Lujāns un Putins

Rīgas domes vēlēšanām 63 deputātu kandidātu sarakstu iesniegusi arī Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība «Par Neatkarīgu Latviju!», Latvijas kustība «Solidaritāte», liecina Centrālās vēlēšanu komisijas informācija.

Tajā ar pirmo numuru iekļauts Leons Bojārs, kurš bijis Rīgas domes deputāts līdz 1998.gadam, bet kā otrais vēlēšanās startēs «Solidaritātes» valdes priekšsēdētājs, biedrības «Rīga bez narkotikām» valdes priekšsēdētājs Antons Vinovskis, kurš šā gada 13.janvārī ticis aizturēts paša organizētā mītiņa laikā, dedzinot plakātu ar tekstu «Latvijas tautu konfrontācijai - NĒ! Apturēsim valodu ekstrēmismu!!!».

Kā ziņots, plakāts dega ar atklātu liesmu, radot lielu dūmu mākoni un gandrīz aizdedzinot pieminekļa pakājē esošos divus Latvijas karogus, ko klātesošie cilvēki vērtēja kā Latvijas karoga apgānīšanu, savukārt policija paskaidroja, ka persona aizturēta par huligānismu un nesankcionētu darbību, jo dedzināšana neesot iepriekš saskaņota.

Partijas sarakstā iekļauts arī 6. un 7.Saeimas deputāts, bijušais Rīgas domes deputāts un kādreizējais LPP/LC biedrs Modris Lujāns, aviācijas inženieris Vadims Putins, SIA «Pirmais Baltijas kanāls» mutvārdu tulkotāja Dace Biezā, RISEBA valdes priekšsēdētājs Boriss Kurovs, Latvijas Rakstnieku sabiedrības biedrs Sergejs Žuravļovs, mākslas zinātņu doktore Aina Žuravļova, uzņēmēja un psiholoģe Marika Žuravļova.

Partijas aktīvisti par mērķi izvirzījuši vidējā un mazā biznesa strauju attīstību, pensiju palielināšanu dažādu grupu invalīdiem, budžeta vietu skaita palielināšanu augstskolās, garantējot kredītu pieejamību, veselības apdrošināšanas diferencēšanu atkarībā no pacienta ienākumiem, nodrošinot maznodrošinātajiem valsts finansējumu medicīniskajai aprūpei un zāļu iegādei, kā arī brīvpusdienas visiem pamatskolēniem līdz 9.klasei.

Deputātu kandidāti uzskata, ka maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem - apkure, ūdens apgāde, kanalizācija un citi izdevumi - vienam cilvēkam noteiktajās normatīvu robežās nedrīkst pārsniegt 30% no ģimenes ienākuma.

Politiskā apvienība piedāvā noteikt un nodrošināt sociālo māju, dzīvokļu, bērnu dārzu un pansionātu iekārtošanu nepieciešamajā daudzumā, saglabāt braukšanas maksu pilsētas sabiedriskajā transportā, izstrādāt koncepciju pilsētu un ciematu mikrorajonu piebraucamo ceļu remonta un rekonstrukcijas izdevumu segšanai, kā arī izbeigt dārgo dienesta autotransporta līdzekļu iepirkšanu pašvaldību ierēdņu vajadzībām.

Partija ir apņēmības pilna «pārtraukt antisociālo praksi, kad bērnu rotaļu un sporta laukumus likvidē un to vietā ierīko autostāvvietas un citus komerciālus objektus», tāpat kā izskaust nelikumīgus un spekulatīvus darījumus ar pilsētai un fiziskām personām piederošo zemi un nekustamo īpašumu.