Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Varētu diskutēt par slieksni, no kura uzņēmumus iekļauj nodokļu parādnieku datu bāzē

Iespējams, varētu diskutēt par slieksni, no kura uzņēmumi tiek iekļauti nodokļu parādnieku datu bāzē, tomēr «labākais pretlīdzeklis» ir laicīgi nomaksāt visus nodokļus, uzskata Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Par šo slieksni var diskutēt, tāpat arī par termiņiem, kad informācija parādās šajā parādnieku datubāzē, pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja premjers. Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka neredz kādu ļoti lielu kaitējumu no tā, ka šī informācija parādās. Tomēr Dombrovskis pieļauj, ka par šo jautājumu varētu diskutēt un, iespējams, šīs slieksnis varētu būt arī lielāks.

Tomēr premjers akcentēja, ka «labākais pretlīdzeklis pret šo ir laicīgi nomaksāt visus nodokļus».

Arī Reformu partijas (RP) frakcijas vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis norādīja, ka ir gatavs uzklausīt alternatīvus priekšlikumus šajā jautājumā, ja tādi ir. Politiķis arī piebilda, ka RP vienmēr ir atvērta diskusijām, ja tam ir labi argumenti.

Pie frakcijām nepiederošais deputāts Viktors Valainis sacīja, ka neatkarīgie deputāti labprāt izteiktu viedokli, ja šādas diskusijas tiktu sākts. Pagaidām gan Valainis viedokli šajā jautājumā neizteica.

Kā ziņots, Valsts ieņēmumu dienests (VID) izvērtēs tehniskās iespējas parādnieku datu bāzē informāciju aktualizēt, neiekļaujot informāciju par pēdējām piecām dienām.

VID veidotajā nodokļu parādnieku datu bāzē atrodas mazumtirdzniecības veikalu tīkls «Maxima Latvija» un «Rimi Latvia». «Maxima Latvija» pārstāvis Ivars Andiņš norādīja, ka uzņēmums minēto sarakstu tā pašreizējā izpildījumā vērtē negatīvi, jo tas ir maldinošs.

Savukārt «Rimi Latvia» pārstāve Laura Podskočija teica, ka uzņēmums ir nepatīkami pārsteigts par šādu notikumu pavērsienu, kad iespējamas kļūdas dēļ VID sistēmā uzņēmuma «Rimi Latvia» vārds minēts parādnieku vidū, jo tas patlaban ļoti kaitē uzņēmuma tēlam.

Vairāki biznesa portāla «Nozare.lv» aptaujātie uzņēmēji atzina, ka VID noteiktais nodokļu parādu slieksnis 100 latu apmērā ir pārāk zems un būtu jāvērtē tā paaugstināšanas iespēja, turklāt patlaban trūkst informācijas par tā izveidošanas argumentāciju.

VID nodokļu parādnieku datu bāzē 1.aprīlī bija pieejama informācija par 53 594 nodokļu parādniekiem - uzņēmumiem -, kam nodokļu parāds ir virs 100 latiem. Bet saskaņā ar «Firmas.lv» un «Latvijas Tālruņa» datiem Latvijā patlaban ir aptuveni 55 000 aktīvu uzņēmumu, kas veic komercdarbību.