Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FIBA cer uz 3x3 basketbola iekļaušanu jau Riodežaneiro OS programmā

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) cer, ka 3x3 basketbols tiks iekļauts jau 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu programmā, vizītes laikā Maskavā izteicies organizācijas ģenerālsekretārs Patriks Baumans.

Šī gada 1. februārī FIBA iesniegusi oficiālu pieteikumu disciplīnas iekļaušanai Olimpiādē, bet jautājums oficiāli tiks izskatīts Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sēdē, kas notiks 9. augustā.

«Ar nepacietību gaidām augustu un ceram, ka 3x3 basketbols tiks iekļauts Riodežaneiro olimpisko spēļu programmā,» izteicies Baumans. «Uzskatām, ka esam radījuši labu produktu. 3x3 basketbols ir pilsētas sporta veids, kas ieguvis lielu popularitāti jaunatnes vidū. Iekļaušana olimpiskajā programmā dos vēl lielāku impulsu tā attīstībā.»

Kā ziņots, pirmais oficiālais starptautiskais 3x3 basketbola turnīrs notika 2010. gadā Singapūrā pirmo Pasaules jaunatnes olimpisko spēļu laikā, bet pirmais 3x3 basketbola turnīrs Latvijā tika sarīkots 2011. gada 9. un 10. jūlijā pie «Arēnas Rīga».

Pērn Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa «FIBA Europe» no maija līdz septembrim rīkoja 3x3 basketbola turnīru seriālu, bet pirmajā pasaules čempionātā pieaugušajiem Latvijas komandai neizdevās izkļūt no apakšgrupas.

Tāpat pērn notika arī pirmais pasaules čempionāts 3x3 basketbolā U-18 vecuma grupā, kurā arī Latvijas sportistiem neizdevās kvalificēties izslēgšanas spēlēm.

Šogad «FIBA Europe» rīkos deviņu posmu Eiropas tūri ar lielo finālu Budapeštā, kurā uzvarētāji iegūs 5000 eiro (3500 latu).

Iepriekš tika ziņots, ka FIBA stratēģiskais mērķis ir panākt 3x3 basketbola iekļaušanu olimpiskajās spēlēs 2020. gadā.

3x3 basketbola atšķirības no strītbola slēpjas īpašos laukumos ar profesionālu aprīkojumu, stingros spēles noteikumos un sacensību formātā, bet mača norisi pārrauga tiesneši.