Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kūlas dedzināšana: nodeg ēkas; uguns posta mežu

Pagājušajā diennaktī glābēji saņēmuši 155 izsaukumus par kūlas ugunsgrēkiem, portāls «Apollo» uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).  

Kūlas dedzināšanas rezultātā nodega arī vairākas ēkas un aizdegās mežs.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks vakar izcēlās Pāvilostas novada Sakas pagastā. Plkst.14.32 VUGD saņēma informāciju, ka Sakas pagastā deg kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg kūla un mežs, bet liesmas strauji tuvojas dzīvojamajai mājai.

Nekavējoties uz notikuma vietu tika nosūtīti papildspēki. Liesmas strauji izplatījās mežā un apdraudēja vēl vairākas ēkas. Kopējā degšanas platība bija 24 hektāri.

Notikuma vietā strādāja arī Valsts mežu dienesta pārstāvji, kas pēc ugunsgrēka lokalizācijas turpinās likvidācijas darbus.

Savukārt Priekuļu novada Jāņmuižā vakar dega kūla 100 kvadrātmetru (m2) un dārza mājiņa deviņu m2 platībā. Ventspilī, Līņu ielā, dega kūla 100 m2 platībā un šķūnis 20 m2 platībā. Vēl Salaspils pagastā dega kūla 1000 m2, šķūnis 25 km2 platībā un nodega traktors.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 155 kūlas ugunsgrēkus, lielākie no tiem reģistrēti:

Vakar plkst.14.56 VUGD saņēma informāciju, ka Ventspils novada Ugāles pagastā deg siena ruļļi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg vairāki simti siena ruļļu.

Šāda veida dzēšanas darbi ir ļoti laikietilpīgi, jo katrs no degošajiem siena ruļļiem ir jāizārda un jānodzēš, tāpēc dzēšanas darbi vēl turpinās. Kopējā degšanas platība ir 300 m2.

VUGD apkopotā statistika liecina, ka visvairāk kūlas ugunsgrēku tiek reģistrēti pēcpusdienā.