Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nacionālās apvienības līderis peļ koalīcijas partnerus

«Vienotība» gatavojas veikt nomelnošanas kampaņu pret apvienību «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK), bet Reformu partija (RP) ir pievīlusi vēlētājus, intervijā «Neatkarīgajai» izteicies VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars.

Pēc Dzintara vārdiem, deputāta Dāvja Stalta aiziešana no VL-TB/LNNK frakcijas un tās laikā izskanējušie apvainojumi esot daļa no nomelnošanas kampaņas. «Ķemeri ir tikai iegansts. Bet patiesais iemesls ir nespēja apmierināt personīgās ambīcijas, kā arī vēlme, pakāpjoties uz VL-TB/LNNK pleciem, veidot savu tālāko politisko karjeru. (...) 11.Saeimas vēlēšanas viņam bija tikai kā platforma, lai mēģinātu sasniegt savus tālākos politiskos mērķus,» uzskata Dzintars.

«Paskatieties, kas nāca klajā ar paziņojumiem, ka Staltam jāvada Ķemeru izmeklēšanas komisija! Tā bija Reformu partija. Un - nav ko liegties: mūsu rīcībā ir informācija, ka «Vienotība» gatavojas veikt nomelnošanas kampaņu pret VL-TB/LNNK. Ne visi «Vienotības» biedri par to informēti, ne visi to atbalsta, bet šīs informācijas ietvaros mēs jau aizpagājušonedēļ zinājām, ka Stalts ies projām tieši ar šādiem ieganstiem. «Vienotībā» tika pausts, ka šādas Stalta darbības ir jāatbalsta un ka tas ir instruments cīņai pret VL-TB/LNNK kā pret būtiskāko «Vienotības» konkurentu,» teicis politiķis.

Vērtējot, kādam politiskam spēkam Stalts varētu pieslieties, Dzintars pieļāvis, ka tā varētu būt «Reģionu alianse» vai Einara Repšes biedrība. «Diez vai tas būs Reformu partijas vagoniņš, jo tas strauji tuvojas savam galapunktam,» izteicies VL-TB/LNNK līderis.

Pēc Dzintara vārdiem, RP pārstāv ideoloģiju, kas esot ļoti tāla no latviskām vērtībām un nacionālisma, «tāpēc tā drīzāk ir antagoniska mūsu akceptētajām vērtībām». «Bet tāds acīmredzot ir sabiedrības spogulis: kādi deputāti ir ievēlēti, tāda proporcionāli ir arī sabiedrība. No otras puses - tomēr ir bijusi cilvēku muļķošana, jo Zatlera tanki un iešana kopā ar «Saskaņas centru» daudziem vēlētājiem bija pārsteigums. To tagad redzam pēc RP krītošajiem reitingiem: vilšanās šajā partijā ir milzīga,» teicis politiķis.

Dzintars skeptiski izteicies arī par atsevišķu RP un «Vienotības» politiķu virzītajām likuma izmaiņām, kas paredz liegt strādāt pašvaldībā smagos noziegumos apsūdzētām personām. «Tas izskatās pēc RP un daļas «Vienotības» priekšvēlēšanu populisma: ir izvēlēts ienaidnieka tēls, un tas ir Lembergs. (...) Varbūt RP, lai noturētos uz ūdens, galvenais mērķis tiešām ir Lemberga iznīcināšana, bet mums visiem jādzīvo arī pēc šīm pašvaldību vēlēšanām, un jautājums ir tikai tāds: vai netiks radītas tādas likuma normas, kuru dēļ cietīs absolūti nevainīgi cilvēki? Par to, cik Lembergs vainīgs vai nevainīgs, lems tiesa, bet vai šādā veidā politiskai iznīcināšanai netiks pakļauti cilvēki, pret kuriem tiks safabricētas lietas? Viņi taču faktiski tiks sodīti vēl pirms tiesas sprieduma! (...) Kas attiecas uz Lembergu, tad, manuprāt, vienīgais, kā viņu var uzvarēt, ir tiesiskais ceļš, bet, ja runājam par politisko uzvaru, tad tā ir uzvara vēlēšanās. Lai Sprūdžs kopā ar Lolitu Čigāni taisa sarakstu Ventspilī un pārliecina ventspilniekus, ka Lembergs nevar būt pilsētas pārstāvis. Taču ja ar jaunradīta, īpaša likuma spēku tiek novākts konkurents, kurš var patikt vai nepatikt, bet par kuru balso liela daļa ventspilnieku, sekas var būt arī nepatīkamas. Vienudien upuris ir Lembergs, citudien tas var būt jebkurš cits politiķis, kas nepieder tā brīža valdošajai politiskajai elitei,» sacījis Dzintars.

VL-TB/LNNK tagad visvairāk uztraucot «Saskaņas centra» un prokremlisko spēku stratēģija: vispirms jāuzvar lielajās pašvaldībās, tad jāuzvar Saeimas vēlēšanās, jo, lai apkalpotu prokremlisko pašvaldību vadītāju intereses, ir vajadzīgi sadarbības partneri parlamentā. «Tā ir tāda kā Latvijas ielenkšana,» uzskata Dzintars. «Ja Lembergu noņems no skatuves, tad kas nāks viņa vietā? Kā reālākie varētu būt prokremliskie spēki. Iespējams, RP tas nesatrauc, jo tās vadonis pats bija gatavs ar tankiem ievest «Saskaņas centru» valdībā.»

Vaicāts, vai VL-TB/LNNK varētu mēģināt «izmest» no valdošās koalīcijas, Dzintars paudis viedokli, ka «atsevišķas vēstniecības» varētu dot šādus mājienus. «Iespējams, daudzi justos ērtāk bez VL-TB/LNNK, taču vienmēr paliek jautājums: bet kas notiks tālāk? Ja RP pilnībā izšķīst un aiziet pie «Vienotības», pazūd visas sarkanās līnijas. Ja ne, tad tā ir mazākuma valdība. Līdz nākamajām vēlēšanām tai noturēties būtu grūti.»