Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bēgšana no Ziemeļkorejas: pārsteidzošs un šausminošs bēgļa stāsts

Kāds vīrietis aizbēdzis no Ziemeļkorejas uz Austrāliju, jo baidījies, ka bada dēļ viņam nāksies ēst cilvēka gaļu.

Ekskluzīvā intervijā Austrālijas medijam «News.com.au» nelegālais imigrants no Ziemeļkorejas atklājis tik neticamu un šausminošu stāstu, ka medijs to nodēvējis par «šausmu filmas cienīgu stāstu».

44 gadus vecais Son Min Čžons cer ar mediju palīdzību piesaistīt sev uzmanību, jo viņam draud deportācija uz Dienvidkoreju, kur pēc viņa teiktā ziemeļkorejieši tiekot diskriminēti, un viņiem klājoties tikpat slikti kā dzimtenē.

Atmiņas par dzimteni ir baisas - vīrietis pastāstījis, ka viņa dzimtajā pilsētā Čhondžinā esot kāds veikaliņš, kura īpašnieks darbiniekus barojot ar cilvēku gaļu, kas tiek pasniegta kopā ar alkoholu.

Bēglis ir pārliecināts - ja paliktu Ziemeļkorejā, arī viņam kādu dienu nāktos kļūt par kanibālu, neskatoties uz to, ka viņš piedzimis «salīdzinoši pārtikušā» militārista ģimenē.

Son Min Čžons dzīvojis pieticīgā vienstāvu mājiņā, kuru apjozis mazdārziņš, kurā viņa ģimene audzējusi dārzeņus, kas viņus paglābusi no bada laika posmā no 1995.-1997.gadam, kad Čhondžinas ieliņas bijušas pilnas ar cilvēku līķiem, kas miruši no bada.

Vīrieša tēvs bijis disidents un nereti kopā ar dēlu viesojies mājās, kur bija pieejami ārvalstu laikraksti. Vēlāk ģimene tikusi pie radioaparāta un Son Min Čžons varēja zem segas klausīties Dienvidkorejas radiostacijas.

Pēc skolas pabeigšanas vīrietis sācis nelegāli tirgoties ar alkoholu un tabakas izstrādājumiem. 2003.gadā viņš sapratis, ka nav ko zaudēt - vecāki un māsa bija miruši, tāpēc Son Min Čžons nolēmis bēgt uz Ķīnu, kur nonācis cietumā un ticis nežēlīgi sists.

Vēlāk viņš deportēts atpakaļ uz Ziemeļkoreju, kur nonācis koncentrācijas nometnē. Vīrietis nozīmēts spaidu darbos, taču viņam atkal izdevies bēgt uz Ķīnu kopā ar vēl četriem ieslodzītajiem, tomēr viņš atkal nonācis cietumā, kur no izmisuma mēģinājis izdarīt pašnāvību, pārgriežot sev vēnas.

Son Min Čžons nonācis slimnīcā, kur turēts pieķēdēts pie gultas. Atkal izbēdzis - atkal notverts, taču šoreiz policija par viņu apžēlojusies un palaidusi brīvībā.

2001.gadā viņš ieradies Sidnejā, Austrālijā, par kuras esamību, dzīvojot Ziemeļkorejā, pat neesot nojautis. Šobrīd vīrietis cerot, ka Ziemeļkorejā reiz būs cita valdība un viņš varēs atgriezties mājās, kaut arī dzīves līmenis tur nesalīdzināmi zemāks nekā Austrālijā.